AKTUALNOŚCI

Jak się uczyć efektywnie: spaced repetition

0
Pytanie jak się uczyć, by zapamiętać materiał, a nie tylko zakuć i zapomnieć, spędza sen z powiek uczniów i studentów. Co stoi za tym, że uczymy się szybciej i efektywniej? Czy jest coś, co nam może pomóc?

Przepis na zimę

0
Zima nadchodzi, a wraz z nią ryzyko przeziębień i dobrych porad jak im zapobiegać, jak się ubierać, co jeść. A Rozi Wam powie co fajnego pić, by wzmocnić odporność!

Jak i gdzie na 3 dni? O pierwszych podróżach praktycznie i z pomysłem

0
Podróże na studencką kieszeń mogą się wydawać nie lada wyzwaniem, ale jeszcze trudniej jest podróżować będąc niepełnoletnim_ą. Jeśli nie miałe_aś nigdy okazji lecieć samolotem i nie znasz alternatyw, a zebranie grupy znajomych wydaje ci się niemożliwe, to ten tekst jest dla Ciebie.

Zachować spokój. Mimo wszystko

0
Rosyjska inwazja dotknęła blisko czterdzieści milionów osób zamieszkujących Ukrainę. Poniższy tekst jest kompilacją wypowiedzi Nastii, Wiki i Margarity. Mieszkają w Polsce. Informują o wojnie w ich kraju, pomagają. Mają w sobie niesłychaną siłę i światło. Trudno to wszystko opisać, po prostu oddajmy im głos:

Noworoczne postanowienia- pamiętasz?

0
Przełom roku to świetny czas na zaczynanie od nowa i stawianie sobie wyzwań - postanowień noworocznych. Jak “zaczynać od nowa” skutecznie? Jak wracać do swoich postanowień i osiągać swoje cele?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

NA TOPIE

Ogród w kapsułce? Się robi!

Nawet w mieście i nie posiadając własnej działki, możesz spełnić marzenie o ogrodzie pełnym dorodnych warzyw i aromatycznych ziół. Jak? Sprawdź jakie możliwości na ciebie czekają!

Połowa listopada – kryzys maturzystów

Masz już dość słuchania o maturze? Czujesz, że w Twoim życiu nie dzieje się nic poza pisaniem testów i powtórek? Nie jesteś sam/sama!

200 złotych za podręcznik!?

Jak przetrwać finansowo, kiedy wisi nad nami widmo zakupu podręczników? Czy sa one konieczne? Zobacz co do powiedzenia mają licealiści.

DOŁĄCZ DO DYSKSJI

POSŁUCHAJ