AKTUALNOŚCI

Pracownia Młodych na Kozłówce – mocny start

0
14 lutego otworzyła się nowa Pracownia Młodych w Krakowie. Od początku jej funkcjonowania została odwiedzona już ponad 300 razy i stała się domem dla różnego rodzaju inicjatyw młodzieżowych. Odwiedź Pracownię Młodych i przekonaj się sam_a czy ta przestrzeń jest dla Ciebie!

Chcesz pomóc? Nie daj się wkręcić!

0
Mija kolejny tydzień wojny w Ukrainie. Uciekający przed nią ludzie spotykają w Polsce ogromne pokłady dobroci i pomocy. Ale to nie jedyne reakcje... Niestety zdarzają się też podłości, zbiórki trafiające w niepowołane ręce i inne oszustwa. Jak pomagać, by nie wpaść w sidła oszustów?

Gramy dla Ukrainy – o tym, jak młodzi ludzie stworzyli coś niezwykłego

0
Na pierwszy rzut oka to wydarzenie wygląda, jak wiele innych organizowanych w tym czasie w naszym kraju. Jednak to, co wyróżnia je spośród innych to to, że zostało zorganizowane przez młodych ludzi całkiem oddolnie i z czystej bezinteresowności.

W Kościelisku dają radę

0
Zdarzyło się Wam zwrócić uwagę na zniszczony przystanek autobusowy? Mnie nie raz, ale – przyznaję bez bicia – tylko raz przemknęło mi przez myśl, żeby coś z tym zrobić. Młodzieżowa Rada Gminy Kościelisko przeszła do czynów.

Jak pomagać wolontariuszom po powrocie do kraju? – projekt i publikacja

0
Projekty wolontariatu nie kończą się z dniem powrotu wolontariusza do swojego kraju. Często jednak ten etap "po" jest zaniedbywany. Jak to zmienić?

Targetter, warsztaty “CelujeMY”

0
Jak definiować cele? Ta młodzieżowa inicjatywa jest w temacie mistrzem! Udowodnili to przeprowadzając warsztaty dla 2000 osób.

Transport bez wykluczeń – projekt młodzieżowy

0
Słyszałeś/słyszałaś o wykluczeniu komunikacyjnym? Inicjatywa o równym dostępie do komunikacji miejskiej w Krakowie.

Dajmy kosza śmieciom

0
Okres Bożego Narodzenia to nie tylko rodzinny czas, ale też okres zwiększonej konsumpcji. Warto więc przypomnieć sobie jak możemy pozbyć się niechcianych lub niepotrzebnych przedmiotów tak, by zyskały nowe życie.

Międzynarodowy projekt – „Cultural Capitals” [PL/ENG]

0
Jak nawiązać międzynarodowy dialog artystyczny? Rosyjsko-polska inicjatywa młodzieżowa znalazła na to sposób! Odkryj transgraniczny projekt łączący Kraków i Sankt Petersburg.

Mobilni kulturą

0
Podczas lockdownu dostęp do kultury był ograniczony, dlatego grupa młodzieżowa wyszła na przeciw oczekiwaniom, przedstawiając kulturę Krakowa.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

NA TOPIE

100naSTART: wydrukujmy razem książki dotykowe!

Przepiękna inicjatywa pozwalająca czytać nawet tym, którzy liter nie widzą tylko czują. Możecie być jej częścią.

Bez metki – projekt zrywający ze stereotypami

Kolejny unikalny projekt społeczny młodych ludzi.

Gamer Associacion, czyli powrót do planszówek

Gry narzędziem edukacyjnym? Jak najbardziej! Sprawdźcie ten projekt grupy młodzieżowej.

DOŁĄCZ DO DYSKSJI

POSŁUCHAJ