AKTUALNOŚCI

Forum Dialogu Obywatelskiego na finiszu

0
9 marca 2023 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Rajskiej w Krakowie odbyło się spotkanie podsumowujące dotychczasowe działania Forum Dialogu Obywatelskiego.

Forum Dialogu Obywatelskiego – finał projektu

0
W imieniu grupy Forum Dialogu Obywatelskiego serdecznie zapraszamy na event podsumowujący projekt: dyskusję z gośćmi i prezentację wyników projektu. Szykujcie się na ucztę intelektualną na temat dialogu i partycypacji obywatelskiej.

Forum Dialogu Obywatelskiego – podsumowanie pierwszych warsztatów efektywnej komunikacji i zaproszenie do Rudawy

0
Pierwsze warsztaty efektywnej komunikacji i prowadzenia dialogu dla młodzieży realizowane przez Forum Dialogu Obywatelskiego odbyły się w ubiegły czwartek 16 lutego w Miejscu Aktywności Mieszkańców na Kozłówce. W zajęciach uczestniczyło 20 uczniów i uczennic z Zespołu Szkół nr 3 im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu.

„Cybertriki, czyli jak się nie dać złapać w sieci” – konkurs na aplikację i konferencja

0
Do 30 czerwca 2023 młodzież z krakowskich liceów i techników może zgłaszać swoje opracowane oprogramowania tj. aplikacje edukacyjne skierowane do ludzi w wieku 10-14! Co mają robić? Edukować jak unikać zagrożeń w sieci! Działamy!

Forum Dialogu Obywatelskiego to przestrzeń dla wszystkich, którym bliska jest idea dialogu społecznego

0
Zapraszamy do zapoznania się ze świetnym projektem społecznym tworzonym przez grupkę młodych ludzi studiujących w Krakowie w odpowiedzi na kryzys debaty publicznej w Polsce. Można korzystać z tworzonych przez nich treści, zapisywać się na warsztaty, oglądać wywiady z ekspertami. Polecamy!

Pracownia Młodych na Kozłówce – mocny start

0
14 lutego otworzyła się nowa Pracownia Młodych w Krakowie. Od początku jej funkcjonowania została odwiedzona już ponad 300 razy i stała się domem dla różnego rodzaju inicjatyw młodzieżowych. Odwiedź Pracownię Młodych i przekonaj się sam_a czy ta przestrzeń jest dla Ciebie!

Chcesz pomóc? Nie daj się wkręcić!

0
Mija kolejny tydzień wojny w Ukrainie. Uciekający przed nią ludzie spotykają w Polsce ogromne pokłady dobroci i pomocy. Ale to nie jedyne reakcje... Niestety zdarzają się też podłości, zbiórki trafiające w niepowołane ręce i inne oszustwa. Jak pomagać, by nie wpaść w sidła oszustów?

Gramy dla Ukrainy – o tym, jak młodzi ludzie stworzyli coś niezwykłego

0
Na pierwszy rzut oka to wydarzenie wygląda, jak wiele innych organizowanych w tym czasie w naszym kraju. Jednak to, co wyróżnia je spośród innych to to, że zostało zorganizowane przez młodych ludzi całkiem oddolnie i z czystej bezinteresowności.

W Kościelisku dają radę

0
Zdarzyło się Wam zwrócić uwagę na zniszczony przystanek autobusowy? Mnie nie raz, ale – przyznaję bez bicia – tylko raz przemknęło mi przez myśl, żeby coś z tym zrobić. Młodzieżowa Rada Gminy Kościelisko przeszła do czynów.

Jak pomagać wolontariuszom po powrocie do kraju? – projekt i publikacja

0
Projekty wolontariatu nie kończą się z dniem powrotu wolontariusza do swojego kraju. Często jednak ten etap "po" jest zaniedbywany. Jak to zmienić?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI

NA TOPIE

100naSTART: wydrukujmy razem książki dotykowe!

Przepiękna inicjatywa pozwalająca czytać nawet tym, którzy liter nie widzą tylko czują. Możecie być jej częścią.

Bez metki – projekt zrywający ze stereotypami

Kolejny unikalny projekt społeczny młodych ludzi.

Gamer Associacion, czyli powrót do planszówek

Gry narzędziem edukacyjnym? Jak najbardziej! Sprawdźcie ten projekt grupy młodzieżowej.

DOŁĄCZ DO DYSKSJI

POSŁUCHAJ