Miesięczne Archiwum: luty 2022

Nie tylko olimpiady, czyli o pozaszkolnym rozwoju naukowym w liceum

0
Szkoła często sprawia wrażenie, że jest jedyną przestrzenią, w której możemy rozwijać się naukowo. Osoby zajmujące się dziś nauką, pytane o swoje początki, często opowiadają o jakiejś postaci - zwykle jest to nauczyciel - która pokazała im piękno jakiejś dziedziny wykraczające poza szkolne podręczniki. Jak jednak zacząć rozwijać się naukowo bez wsparcia takiej osoby? Zobacz przegląd najważniejszych możliwości.

Przyszłość Europy w rękach młodych: Zdrowie

0
28 stycznia 2022 roku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Przyszłość Europy w rękach młodych poświęcone obszarowi zdrowia. Tematy poruszane przez prof. Teresę Sasińską-Klas dotyczyły możliwości działania w tym zakresie Unii Europejskiej przy obecnych jej kompetencjach, szczególnie w kontekście pandemii koronawirusa. Tej tematyki dotyczyła też późniejsza dyskusja uczestników w formie Socrates Cafe, którzy jednak dodatkowo poszerzyli poruszane kwestie między innymi o wątki takie jak zdrowie reprodukcyjne i psychiczne.

Wyjedź na szkolenie dla aktywistów!

0
Interesujesz się tematyką praw człowieka, ochrony demokracji i lubisz zdobywać wiedzę o wyzwaniach stojących przed współczesną Europą? Act.ival for Future jest wydarzeniem, które pomoże Ci się rozwinąć na aktywistycznej ścieżce.

Jak to jest z tym snem? – Ile go trzeba i co, jeśli go...

0
Zgaduję, że każdy z was choć raz w swoim życiu rozmyślał na temat snu. Jeśli tak było, zapraszam Cię do przeczytania poniższego artykułu.

„młoDOŚĆ” – droga ku dojrzałości. Wystawa Elizy Kani.

0
Małopolska młodzież działa na wielu polach - Eliza Kania jest przykładem wszechstronnej artystki. Wystawa jej fotografii pt. “młoDOŚĆ (parę chwil)” przyciągnęła licznych gości do Krakowskiego...

Nowa przestrzeń dla młodych w Krakowie – Pracownia na Kozłówce!

0
Pracownie Młodych to nowość na młodzieżowej mapie Krakowa. To miejsca, w których można bezpłatnie i bez ograniczeń spędzać wolny czas, ale też zorganizować własny warsztat, wziąć udział w ciekawych zajęciach, czy pograć na playstation.

Noworoczne postanowienia- pamiętasz?

0
Przełom roku to świetny czas na zaczynanie od nowa i stawianie sobie wyzwań - postanowień noworocznych. Jak “zaczynać od nowa” skutecznie? Jak wracać do swoich postanowień i osiągać swoje cele?

W Kościelisku dają radę

0
Zdarzyło się Wam zwrócić uwagę na zniszczony przystanek autobusowy? Mnie nie raz, ale – przyznaję bez bicia – tylko raz przemknęło mi przez myśl, żeby coś z tym zrobić. Młodzieżowa Rada Gminy Kościelisko przeszła do czynów.