Skuteczny angielski z wykorzystaniem pozaformalnych metod nauczania

0
779

Nauka języka angielskiego w szkole często nie jest równoznaczna z tym, że uczniowie potrafią się skutecznie nim posługiwać. Czasami jest to ograniczenie, które staje na drodze kiedy młodzi ludzie chcą wyjechać na wymianę młodzieżową lub inny projekt. Mimo że dobra znajomość angielskiego nie jest wymagana przez programy szkolne Erasmus+, to dużo łatwiej jest się odnaleźć w grupie mogąc się swobodnie komunikować.

Jak zdobyć moc władania angielskim szybko i przyjemnie? Odpowiedź postarała się dostarczyć Seher Yumrutepe w swojej publikacji pt. „Using Games in English Classes”

Seher pochodząca z Turcji, w ramach wolontariatu EVS, który realizowała w Gminie Dąbrowa, wykorzystywała pozaformalne metody nauki języka angielskiego do rozwoju nauczycieli, oraz nauki dzieci i dorosłych. Z jej inicjatywy powstała też kafejka językowa. Bardzo cieszą takie projekty, gdzie wolontariusze tworzą narzędzia dla innych.

We wspomnianej publikacji znajdziecie porady dotyczące tego jak zdobyć zainteresowanie uczniów i jak pomóc im przełamać barierę językową. Skierowana jest ona głównie do nauczycieli, ale dzięki temu, że zawiera opisy ćwiczeń, gier oraz narzędzi do nauki języka, każdy może z niej skorzystać.

Więcej informacji i publikację znajdziecie na stronie projektu:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj