Podcast na sobotę – Couchsurfing

0
663

Couchsurfing to platforma i zarazem przepiękna idea polegająca na dzieleniu się swoim domem z podróżującymi z całego świata. Możesz zarówno szukać gospodarzy w miejscach swojej podróżniczej destynacji, jak i oferować swoją gościnę przyjezdnym.

Portal pozwala odnaleźć się ludziom otwartym na wymianę kulturowych doświadczeń. W zależności od swoich preferencji możesz szukać u couchserferów noclegu, towarzystwa czy porad dotyczących planowanej podróży.

To unikalne doświadczenie różni się od turyzmu tym, że masz bezpośredni kontakt z lokalną ludnością i tylko w ten sposób dowiesz się jak na prawdę wygląda życie w danym miejscu. Często w taki sposób dotrzesz do przepięknych miejsc, przepysznych knajpek i inspirujących historii, niedostępnych przyjezdnym.

Najważniejsze jest tu dzielenie się, dlatego gospodarze nie pobierają opłat za oferowaną gościnę. Dzięki możliwości oceniania i komentowania swojego pobytu, możesz czuć się bezpiecznie wybierając miejsca, w których inni czuli się dobrze.

Dowiedzcie się więcej i posłuchajcie prawdziwych historii z korzystania z tej platformy:

Podcasty z serii „Podcast na Sobotę” realizowane są w ramach projektu „Media, Młodzież, Małopolska”. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj