Podcast na sobotę – Wymiany Międzynarodowe

0
655

Międzynarodowa wymiana młodzieżowa to jedna z mobilności Erasmus+, która pozwala młodzieży z różnych krajów spotkać się i wymienić poglądy, doświadczenia związane z tematem przewodnim projektu, bądź po prostu życiem w danych państwach. Wyjazdy takie są organizowane zarówno przez szkoły jaki i inne organizacje.

Europe4Youth specjalizuje się w wymianach prowadzonych w metodologii LARP (live action role-playing) oraz dotyczących problemów dotykających młodzież z całej Europy. Mamy wymiany w tematyce jedności europejskiej, Antysemityzmu, edukacji outdoor, środowiska i wiele innych.

Udział w wymianach jest zazwyczaj bezpłatny (czasem płaci się tak zwane participation fee – czyli opłatę na cele organizacyjne), uczestnicy mają zapewnione zakwaterowanie oraz wyżywienie. Koszty podróży są zwracane po wymianie do kwoty wskazanej przez program (wynikającej z odległości między państwami).

Wymiana jest nie tylko okazją poznania innych ludzi, kultur i krajów, ale również szansą sprawdzenia siebie i ćwiczenia zdolności językowych.

Do czego doprowadzić może udział w wymianie młodzieżowej? Jak taka wymiana wygląda? Posłuchajcie, a dowiecie się jakie wrażenia pozostają w uczestnikach wyjazdów.

Podcasty z serii „Podcast na Sobotę” realizowane są w ramach projektu „Media, Młodzież, Małopolska”. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj