Powstało Eco Zone w Bochni – co to jest?

0
162

“Eco Zone” o działania 6 ambitnych uczennic z I LO w Bochni, które promują świadomość ekologiczną wśród społeczeństwa regionu Bochni. Jaki jest ich pomysł na osiągniecie tego celu?

Projekt Eco Zone realizowany jest w ramach olimpiady społecznej “Zwolnieni z Teorii” oraz programu partnerskiego “Zamknij obieg – otwórz możliwości!” – Fundacji Veolia.

Kim są uczestniczki projektu?

Eco Zone to zespół składający się z 6 ambitnych uczennic I LO w Bochnii-Agnieszka, Milena, Lena, Zuzanna, Zofia i Gabriela. Zauważyły ogromną skalę problemu zanieczyszczenia środowiska. Stworzyły więc projekt, który będzie edukował młodzież w zakresie ekologii i sozologii.

Cele

Projekt “Eco Zone” ma na celu uświadomienie społeczeństwa jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Ważne jest pokazanie naszemu społeczeństwu, jak istotna jest świadomość ekologiczna. Uświadamiają, że wpływ na lepsze jutro ma tak naprawdę każdy, niezależnie od wieku.

Gdzie możesz śledzić ich działalność?

Eco Zone większość swoich działań prowadzi na social mediach takich jak Instagram, TikTok, Facebook czy Twitter. https://linktr.ee/ecozone_zzt – to tam możesz codziennie śledzić ciekawe treści dotyczące ekologii!

Dlaczego ekologia?

Mimo ciągłych kampanii i starań ogrom ludzi nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Dziewczyny zauważyły to m.in w swoim otoczeniu. Nawet młode osoby, które teoretycznie powinny być najbardziej doedukowanie w tej dziedzinie nie dbają o planetę. Zostawiają zapalone światło, marnują wodę, wyrzucają jedzenie, które nadaje się jeszcze do spożycia.

Działania

Zasięg działania projektu sięga terenu Bochni i jej okolic. Inicjatywy, które prowadzą skupiają się w social mediach oraz na spotkaniach z młodzieżą – m.in warsztaty zdalne oraz stacjonarne w szkołach

podstawowych czy też sprzątania świata.

Gadżety Eco Zone

Projekt posiada własne gadżety, które służą promocji projektu. Oprócz plakatów rozwieszonych na terenie Bochni oraz okolic można zauważyć takie produkty jak: krówki, naklejki, torby czy ołówki.

Jak można wspomóc Eco Zone?

Jednym z celów projektu jest zebranie sumy pieniędzy na stworzenie budżetu, który przeznaczony zostanie na zakup materiałów promocyjnych czy elementów niezbędnych do prowadzenia warsztatów.

Oto link do zbiórki!

https://tiny.pl/dtqjv

Gdzie możesz śledzić ich działalność?

Eco Zone większość swoich działań prowadzi na social mediach takich jak Instagram, TikTok, Facebook czy Twitter. https://linktr.ee/ecozone_zzt – to tam możesz codziennie śledzić ciekawe treści dotyczące ekologii!

Instagram: eco_zone_zzt 

TikTok: eco_zone_zzt 

Facebook: eco zone 

Twitter: eco_zone_zzt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj