IV Rabczański Festiwal Młodzieżowy – co nas czeka w 2024 roku

0
141

Już po raz czwarty Rabka-Zdrój zamieni się w wiosenną stolicę młodzieży! IV Rabczański Festiwal Młodzieżowy to międzynarodowe święto młodości: seria wydarzeń i imprez rozwojowych i integracyjnych organizowanych przez młodych dla młodych. W tym roku trwa od 27 maja do 1 czerwca i wieńczy go Międzynarodowy Dzień Dziecka.

Motyw RYF 2024, @europe4youth

W tegorocznym programie znajdą się zarówno stałe elementy takie jak Targi Informacji Młodzieżowej, warsztaty na temat zdrowia psychicznego, czy turniej siatkówki, ale też nowości wskazane przez rabczańską młodzież, m.in. wernisaż prac młodych artystów, czy warsztaty szermierki mieczami LARPowymi. Hasłem przewodnim obecnej edycji jest „pokaż siebie”. Zachęcamy młodych do ekspresji swojej tożsamości, pasji, marzeń i pragnień – pokazania kim są teraz, a nie kim mają być w przyszłości.

Celem Festiwalu jest zwrócenie uwagi na potrzeby młodzieży i młodych dorosłych w regionie oraz zachęcenie młodych do wypracowania wraz z decydentami programów, projektów realizujących te potrzeby. Zapraszamy wszystkich młodych ludzi do udziału w wydarzeniach, które obok integracji, zabawy, możliwości poznania ludzi z różnych krajów i dowiedzenia się mnóstwa przydatnych informacji (jak wyjechać na wolontariat, jak zorganizować wymianę młodzieżową, czy dostać na studia), pozwolą na dyskusję o potrzebach, oczekiwaniach i marzeniach młodych ludzi w regionie.

Festiwal organizowany jest przez Stowarzyszenie Europe4Youth i Centrum Kultury, Promocji i Sportu, Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, 3 szkoły średnie w Rabce-Zdroju we współpracy z lokalnymi instytucjami kultury i rozrywki. Projekt finansowany jest w ramach projektu wolontariatu grupowego Europejskiego Korpusu Solidarności.

Chcesz zostać wolontariuszem/ wolontariuszką podczas festiwalu? Masz 18-30 lat? Zapraszamy do kontaktu: info@europe4youth.eu, w tytule maila wpisz RYF 2024.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj