Rabczańskie Licealia za nami

0
117

Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju to zawsze duże wydarzenie. To przecież Miasto Dzieci Świata. Tym razem organizację tego święta przejęli… licealiści!

Rabczańskie Licealia, fot. @europe4youth

Na Licealia zaproszone zostały 3 rabczańskie licea, czyli niemal 700 osób! Stadion Miejski wypełnił się szybciutko młodzieżą niecierpliwie wyczekującą co też się teraz stanie. Wokół latali wolontariusze w żółtych koszulkach festiwalowych (właśnie zakończył się w Rabce Rabczański Festiwal Młodzieżowy). Przez ledwo słyszalny w tłumie megafon nadawali organizatorzy. 

Uczniowie zostali podzieleni na międzyszkolne zespoły, które dostały to samo zadanie – rozwiązać szereg zagadek, najczęściej związanych z szukaniem odpowiedniej osoby na stadionie, przygotowaniem poematu/ piosenki/ hasła, czy zrobieniem sobie zdjęcia w dziwacznych pozach. 

„To było coś nowego. Mogliśmy poznać ludzi z innych szkół, porobić razem coś dziecinnie prostego i chyba właśnie dlatego tak śmiesznego” – mówi Ania, uczestniczka imprezy.

Zwycięskie zespoły przeszły do finału. Tam główną konkurencją było przelewanie wody w kubeczkach nad głowami. Nietrudno zgadnąć, że w upalny dzień konkurencja szybko zamieniła się w lanie wody. 

„Lanie wody, hehe. Tak się kończy rok szkolny” – żartowali uczestnicy. 

Dzień Dziecka w takiej formie przypadł do gustu szkolnym dyrekcjom, którzy wyrazili chęć udziału w kolejnej edycji Licealiów. 

Sukces młodzieży? Niewątpliwy. Koniec rywalizacji między szkołami? Jeszcze długa droga do tego…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj