Wolontariat w Anglii!

0
408

Jeszcze do 22 marca można się zgłaszać na wolontariat w Anglii trwający od września 2023r. do sierpnia 2024r. ASF Polska ma 2 miejsca dla ludzi w wieku 18-30 z Polski. Polecamy!

ASF

ASF (Aktion Sühnezeichen Friedensdienste) to organizacja założona w 1958 r. przez Synod Kościoła Ewangelickiego w Niemczech, reprezentowana w Polsce przez Stowarzyszenie ASF. 

W ramach programu ASF młodzi ludzi mogą uczestniczyć w rocznym wolontariacie za granicą, mając możliwość zaangażowania na rzecz pokoju i porozumienia między narodami, a także zbierania doświadczeń i rozwoju osobistego. 

Wolontariusze z Polski i Niemiec pracują w projektach, a także spotykają się na wspólnych seminariach służących refleksji o odbywanym wolontariacie oraz dyskusjom na tematy polityczne i historyczne, szczególnie historii XX wieku.

Program ASF umożliwia spotkanie ludziom o różnych poglądach politycznych i religijnych. Szukamy do naszego programu osób otwartych, chętnych do kontaktu i współpracy, akceptujących inne poglądy i styl życia, osób gotowych słuchać tego, co mają do powiedzenia inni ludzie, gotowych uczyć się i przyczyniać do pozytywnych zmian w świecie.

Aktualnie do naszych projektów możemy przyjąć dwie osoby z Polski, w wieku od 18 do 30 lat, chcące zaangażować się w roczne projekty wolontariatu w Anglii w okresie od września 2023r. do sierpnia 2024r. 

W ramach programu sfinansowane jest zakwaterowanie uczestników, również koszty dojazdu do projektów. Poza tym miesięcznie wypłacana jest kwota 330 funtów na kieszonkowe i wyżywienie.

Termin zgłoszeń upływa 22 marca 2023r. 

Szukamy dwóch osób do następujących projektów:

YMCA Exeter – praca z młodymi osobami (dorosłymi) znajdującymi się w trudnej sytuacji społecznej

Wolontariusze pracują w tzw. Drop-In Cafe, pomagają w grupie matek z dziećmi, wspólnym gotowaniu, pomagają w ogrodzie oraz przygotowaniu i realizacji programu czasu wolnego.

Dla organizacji YMCA Exeter ważny jest stosunek uczestników do wartości chrześcijańskich, na których oparte jest stowarzyszenie. Dzień pracy rozpoczyna się wspólną modlitwą. 

Coventry Cathedral –  praca edukacyjna i na rzecz porozumienia pomiędzy narodami

Wolontariusze pracują w Reconciliation Ministry Team i School Team. Wspólnie z pracownikami etatowymi przygotowują warsztaty na rzecz porozumienia i pokoju dla klas szkolnych i grup parafialnych z całego świata.

Pomagają również w przygotowaniu wydarzeń w Katedrze. https://www.coventrycathedral.org.uk/reconciliation/volunteer-internships-2

Kontakt i bliższe informacje o programie wolontariatu ASF:

Urszula Sieńczak

Stowarzyszenie ASF w Polsce

Piekary 2

32-060 Liszki

e-mail: polen@asf-ev.de

www.asf-ev.de/polen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj