Forum Dialogu Obywatelskiego – podsumowanie pierwszych warsztatów efektywnej komunikacji i zaproszenie do Rudawy

0
670

Pierwsze warsztaty efektywnej komunikacji i prowadzenia dialogu dla młodzieży realizowane przez Forum Dialogu Obywatelskiego odbyły się w ubiegły czwartek 16 lutego w Miejscu Aktywności Mieszkańców na Kozłówce. W zajęciach uczestniczyło 20 uczniów i uczennic z Zespołu Szkół nr 3 im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu.

Warsztat w MAM, Kraków 16.02.2023, fot. Forum Dialogu Obywatelskiego

Warsztaty składały się z dwóch części: w pierwszej przeprowadzona została gra symulacyjna, mająca uświadomić rolę dobrej dyskusji w życiu społecznym, natomiast w drugiej części uczestnicy i uczestniczki ćwiczyli/ły umiejętności aktywnego słuchania, logicznej argumentacji, klarownego wyrażania własnych opinii i wspólnego wypracowywania rozwiązań.

Uczestnicy i uczestniczki warsztatów tak je podsumowują:

„Takie warsztaty jak te są bardzo przydatne w XXI wieku. Coraz częściej spotyka się ludzi, którzy nie umieją rozmawiać, mają pewną blokadę przed rozmową, poznawaniem ludzi i wyrażaniem swojego zdania. Dzięki warsztatom na pewno poprawi się kontakt z ludźmi w moim życiu”

“Dzięki warsztatom zrozumiałam wiele nowych rzeczy i myślę, że zmieniły one moje spojrzenie na rozmowę”

“Zobaczyłam, jak czasami trudno jest słuchać siebie wzajemnie. Na warsztatach czułam się komfortowo i wiedziałam, że mimo iż powiem coś źle, nie zostanę skrytykowana”

“Najbardziej podobała mi się symulacja i to, że każdy w jakiś sposób mógł być zaangażowany”

Kolejne warsztaty, kierowane do młodzieży w wieku studenckim i licealnym, odbędą się 25.02.2023 (sobota) w godz. 14:30-19:00 w Rudawskim Centrum Kultury, Rynek 4, Rudawa. Na każdego uczestnika_czkę warsztatów czeka certyfikat Youthpass oraz zaświadczenie o udziale. Zapraszamy serdecznie!

Link do zapisów: https://docs.google.com/forms/u/1/d/1nzvX347BR3AAR8IaI5VwibRmZtQi8SX8P7oKmV7nU4U/edit?usp=drive_web

Nasze media społecznościowe:

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100086452357243

Instagram: https://www.instagram.com/forumdialoguobywatelskiego/

Warsztat w MAM, Kraków 16.02.2023, fot. Forum Dialogu Obywatelskiego

Projekt realizowany jest w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii, programu „Samo_rządzi”, którego partnerem jest Fundacja BGK oraz Europejskiego Korpusu Solidarności. Finansowane przez Unię Europejską.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj