Rabka-Zdrój. Pełne dane i program „Rabka Przyjazna Młodym”

0
689

Mamy to! Końcowa publikacja przedstawiająca wyniki badań nad młodzieżą w Gminie Rabka-Zdrój i propozycja programu „Rabka Przyjazna Młodzieży” już po konsultacjach. Teraz pozostało już tylko działać!

Zachęcamy do zapoznania się z całością publikacji, a zwłaszcza ostatnim rozdziałem – zestawem działań, które powinna podjąć lub przynajmniej skoordynować Gmina Rabka-Zdrój. A skąd się one wzięły? Są one bezpośrednią odpowiedzią na potrzeby i problemy wyłonione w badaniu diagnostycznym. Pytaliśmy w nich jak młodzi spędzają wolny czas, jak nawiązuję relację, jakie są według nich największe problemy oraz na ile czują się przygotowani do wejścia w dorosłe życie. Wyniki te zostały wzięte na warsztat wspólnie z młodymi ludźmi w Rabce-Zdroju oraz decydentami, a powstałe propozycje raz jeszcze skonsultowane z młodzieżą i decydentami. Et voilla!

W publikacji obok obserwacji, statystyk, cytatów z wywiadów znajdziecie plan strategiczny z rozpisanymi działaniami, jednostkami odpowiedzialnymi, harmonogramem i wskazówką skąd może pochodzić budżet. Bezwzględna kontynuacja Pracowni Młodzieżowej i skoordynowanie wszystkich działań dla młodzieży wokół Koordynatora_ki (Pełnomocnika_czki, Rzecznika_czki) to konieczność.

Zapraszamy do lektury!

Publikacja zawiera:

  • Ramy polityki młodzieżowej i kryteria miast/ gmin przyjaznych młodzieży,
  • Opis koncepcji badań diagnostycznych,
  • Wyniki badań i rekomendacje,
  • Projekt programu miejskiego dla młodzieży „Rabka Przyjazna Młodzieży”

Publikacja powstała w ramach projektu „Strefa Wpływu” sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu NOWEFIO na lata 2021-2030.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj