Nowy Sącz. Diagnoza i program miejski już gotowe!

0
482

Młodzieżowa Rada Miejska w Nowym Sączu oraz Stowarzyszenie Europe4Youth przygotowały propozycję miejskiej polityki młodzieżowej! Po 2 latach badań, przygotowań i konsultacji prezentują publikację zawierającą diagnozę, rekomendacje oraz podany na tacy zestaw działań.

Polecamy zapoznać się z tą wyjątkową pozycją wszystkim, których ciekawi jak wygląda sytuacja młodych ludzi w mieście: jak spędzają wolny czas, jak nawiązuję relację, jakie są według nich największe problemy w mieście oraz na ile czują się przygotowani do wejścia w dorosłe życie.

Obok obserwacji, statystyk, cytatów z wywiadów znajdziecie w niej także zestaw propozycji działań, które składają się na spójny, wieloletni plan strategiczny miasta. Proponują w nim między innymi powołanie funkcji „Rzecznika Młodzieżowego”, zorganizowanie przestrzeni dla młodzieży (nazwanych za przykładem krakowskim Pracowniami Młodzieżowymi), czy program „Przyszłość Młodych na Sądecczyźnie” wspierający młodych w wyborach edukacyjnych, zawodowych i rozwojowych.

Zapraszamy do lektury!

Publikacja zawiera:

  • Ramy polityki młodzieżowej i kryteria miast/ gmin przyjaznych młodzieży,
  • Opis koncepcji badań diagnostycznych,
  • Wyniki badań i rekomendacje,
  • Projekt programu miejskiego dla młodzieży „Nowy Sącz dla Młodych”

Publikacja powstała w ramach projektu „Strefa Wpływu” sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu NOWEFIO na lata 2021-2030.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj