Szansa na edukację na najwyższym poziomie, czyli stypendia na naukę w Akademeia High School

0
569

Do 4 kwietnia trwa konkurs stypendialny organizowany przez Akademeia High School – anglojęzyczną międzynarodową szkołę w Warszawie z nowoczesnym podejściem do edukacji. 

Dostępne są stypendia na czteroletni program licealny oraz na dwuletni program maturalny, a nauka w liceum kończy się uzyskaniem brytyjskiej matury A-levels, która umożliwia podjęcie studiów w najlepszych uniwersytetach na całym świecie.

Informacje o różnych stypendiach znajdziesz w broszurach Eurodesku, fot. Barbara Moś

Wielu uczniów nie lubi szkoły. Są jednak tacy, którzy nie lubią jej, bo nie stawia przed nimi wyzwań. Jeśli należysz do grona tych osób, pomyśl o wzięciu udziału w konkursie stypendialnym organizowanym przez warszawskie liceum – Akademeia High School.

Akademeia to liceum przeznaczone dla zdolnej młodzieży, która chce poszerzać swoje horyzonty i już w szkole średniej uczyć się w sposób, w jaki wygląda edukacja na uniwersytecie. Jednocześnie ma być miejscem, w którym uczniowie mogą rozwijać własne pasje i zdobyć najlepsze możliwe wykształcenie. Każdy uczeń otrzymuje w szkole swojego mentora, który śledzi jego rozwój i wspiera w nauce, poprzez doradztwo co do wybieranych przedmiotów, staży czy praktyk. Koszt czesnego w szkole jest wysoki (pomiędzy 109 a 135 tysięcy złotych rocznie), stąd Akademeia postanowiła dać dostęp do edukacji również uczniom pochodzącym z mniej zamożnych rodzin poprzez ufundowanie stypendiów. Docelowo stypendyści mogą stanowić nawet 10% wszystkich uczniów. 

Laureaci konkursu zyskują możliwość nauki w Akademeia High School oraz zakwaterowanie w szkolnej bursie z pełnym wyżywieniem, z kosztami zredukowanymi nawet o 100%. Formularz aplikacyjny otwarty jest do 4 kwietnia. Dostępne są dwie ścieżki aplikacji na stypendium: udział w konkursie akademickim lub artystycznym. Pierwszy etap rekrutacji to wypełnienie formularza dostępnego na stronie, a drugi to warsztaty ART dla wybranych kandydatów ubiegających się o stypendium artystyczne. Weekend diagnostyczno – rekrutacyjny zaplanowany jest dla wszystkich osób zakwalifikowanych do drugiego etapu.

Formularz rekrutacyjny oraz regulamin konkursu znajduje się na stronie: https://akademeia.edu.pl/program-stypendialny/ 

Nauka w międzynarodowym środowisku to nie tylko możliwość polepszenia swoich zdolności językowych, ale też okazja do czerpania z doświadczeń innych osób, przebywania w zróżnicowanym środowisku i nauki nawiązywania relacji pomimo barier. Dodatkowo, ucząc się w szkole, która stawia na rozwój ucznia, ma się pewność, że wysiłki włożone w naukę będą dawać efekty w postaci ciągłego poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności. Agnieszka Podstolak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj