Wyjedź na szkolenie dla aktywistów!

0
397
  • Interesujesz się tematyką praw człowieka, ochrony demokracji i lubisz zdobywać wiedzę o wyzwaniach stojących przed współczesną Europą?
  • Act.ival for Future jest wydarzeniem, które pomoże Ci się rozwinąć na aktywistycznej ścieżce.
fot. Małgorzata Moskała

Podczas pięciodniowego szkolenia odbywającego się w północnych Niemczech poznasz 200 młodych osób pochodzących z całej Europy, które dzielą Twoje pasje i chcą działać dla lepszej przyszłości. Tematyka wydarzenia skupiona jest wokół trzech bloków: zmian klimatycznych i potrzebie działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, różnorodności i  demokracji oraz migracji. Zagadnienia te będą zgłębiane w formie warsztatów i dyskusji. Nie zabraknie elementów festiwalowych – koncertów, imprez i gier! Celem całego wydarzenia jest przekazanie wiedzy, ale przede wszystkim danie impulsu do działania. Jeśli stawiasz pierwsze kroki na aktywistycznej ścieżce, będzie to dla Ciebie świetna okazja do poznania inspirujących osób, nawiązania współpracy z organizacjami i zdobycia umiejętności organizacji własnych przedsięwzięć. 

Praktyczne informacje o wydarzeniu: 

Kiedy?  07.04 – 11.04. 2022
Gdzie? Lubeka, Niemcy

Język wydarzenia: angielski

Wiek uczestników: 16-25 lat

Koszt: 20€

Do kiedy można aplikować? 02.02.2022

Koszty podróży, zakwaterowania i wyżywienia ponosi organizator. W wydarzeniu mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające aktualny certyfikat covidowy świadczący o byciu ozdrowieńcem lub byciu zaszczepionym.  

SAME (Solidarity Action Day Movement in Europe) jest koalicją kilku organizacji działających w Europie. Oprócz przygotowywanego przez nich szkolenia “Act.ival for Future” Znani są z organizacji corocznego “Dnia Strajku Solidarnościowego”. Podczas tego dnia uczniowie zamiast pójść do szkoły spędzają jeden dzień w pracy swoich marzeń, a zebrane fundusze przeznaczają na wybrany przez siebie projekt związany z młodzieżą. Oprócz tego wydarzeniu towarzyszą spotkania edukacyjne, których celem jest kształtowanie w młodych ludziach poczucia solidarności i odwagi do walki o prawa człowieka, równość i międzykulturowego zrozumienia. 

Chcesz jechać, ale nie wiesz, od czego zacząć?

To normalne! Szczególnie kiedy 16 lat skończyłeś/ skończyłaś całkiem niedawno. Warto przejrzeć stronę wydarzenia https://www.same-network.org/about-act.ival, przeczytać dokładnie wszystkie informacje, następnie sprawdzić, czy termin wydarzenia nie koliduje z innymi zobowiązaniami. Przygotuj aplikację, a w międzyczasie porozmawiaj z rodzicami lub upewnij się, że będziesz mieć fundusze na podróż. Jeśli obawiasz się jechać do Lubeki sam/ sama, poszukaj przyjaciela! Zaaplikujcie razem, oboje macie szanse się dostać. Jeśli już Twoja aplikacja zostanie zaakceptowana możesz podpytać organizatorów czy na wydarzenie nie wybiera się ktoś, być może z innej części Polski, kto mógłby być Twoim wsparciem w organizacji wyjazdu. Przede wszystkim jednak nie bój się pytać organizatorów wyjechać gdzieś po raz pierwszy!

Agnieszka Podstolak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj