Nowa przestrzeń dla młodych w Krakowie – Pracownia na Kozłówce!

0
1057

To już jutro! Walentynkowe otwarcie trzeciego już centrum młodzieżowego pod nazwą „Pracownia Młodych na Kozłówce”! Od 13:00 można wbijać pod adres na Kozłówce 25 i skorzystać po raz pierwszy z tej pięknej przestrzeni.

Pracownie Młodych to nowość na młodzieżowej mapie Krakowa. To miejsca, w których można bezpłatnie i bez ograniczeń spędzać wolny czas, ale też zorganizować własny warsztat, wziąć udział w ciekawych zajęciach, czy pograć na playstation.

Na miejscu do Waszej dyspozycji są moderatorzy – osoby, które wiedzą wszystko o wymianach młodzieżowych, wolontariacie, czy innych ciekawych ofertach rozwojowych na młodzieży.

Budynek głównie kojarzony z Miejscem Aktywności Mieszkańców, funkcjonującą tu wcześniej Siemachą lub… Strażą Miejską zyskuje kolejne przeznaczenie. Dwa przestronne pomieszczenia już jutro zostaną oddane w ręce młodzieży. Dotąd trwały burzliwe przygotowania, wciąż rozkładane były świeżutko rozpakowane meble, tłuczenie młotka słychać było w sąsiednim “MAMie”. Efekty koniecznie musicie zobaczyć na żywo. Miejsce jest piękne, stylowe, a jednocześnie przytulne i domowe. 

Jak to będzie funkcjonować? Na początku każdego miesiąca publikowany będzie

kalendarz wydarzeń, można też będzie “zarezerwować” sobie miejsce na własne wydarzenia. Pracownia czynna będzie w godzinach 14:00-20:00 od poniedziałku do piątku oraz w co drugą sobotę miesiąca. Będzie to miejsce idealnie przystosowane do nauki i spędzania wolnego czasu, a możliwości i zajęć będzie tam mnóstwo. 

Chcesz mieć na nie wpływ? Już teraz można zapisać się do Rady Pracowni Młodych, która będzie decydować o tym, co się w Pracowni dzieje i na jakich zasadach. Regulamin Pracowni jest bowiem wynikiem współpracy między moderatorami ze Stowarzyszenia Europe4Youth, obecnie prowadzącego Pracownię, Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa, dzięki któremu Pracownie istnieją, a młodzieżą, bez której zdania nic nie może się stać. W każdej chwili można dołączać do Rady, wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz:

Jeśli chcesz poznać nowych ludzi, szukasz miejsca do nauki, chcesz pograć w planszówki, cymbergaja lub na konsoli, chcesz w spokoju obejrzeć film lub serial, szukasz ciekawych książek i miejsca do czytania, potrzebujesz wyżyć się artystycznie, szukasz miejsca do organizacji eventu, chcesz odpocząć, zrelaksować się, potrzebujesz skorzystać z laptopa do pracy lub nauki, szukasz miejsca na ćwiczenie np. jogi, chcesz spędzić czas ze swoimi przyjaciółmi, koniecznie odwiedź to miejsce. 

Ada Gil 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj