Gorączka zdrowia

0
971

Nasz projekt stara się odpowiedzieć na bardzo duży i nasilający się w ostatnich czasach problem społeczny jakim jest mało skuteczna profilaktyka zdrowotna. Pociąga to za sobą niską świadomość społeczną dotyczącą zdrowia. Dlatego chcemy, aby już u dzieci promować odpowiednie zachowania i rozwijać ich świadomość. Młodość to okres w życiu człowieka, w którym najtrwalej kształtuje się aktualne i przyszłe zachowanie dotyczące zdrowia. Drugim problemem jest przeładowanie programu dydaktycznego, na które narzekają wszyscy – uczniowie, nauczyciele, rodzice. Uczniowie narzekają na bardzo dużą ilość materiału, z którą bardzo często nie są w stanie sobie poradzić. Nauczyciele skarżą się, że lekcji jest niewiele zaś wiedzy do przekazania bardzo dużo. Dlatego stworzyliśmy bazę ciekawych materiałów w naszych mediach społecznościowych, które pomogą w szkolnych trudnościach i mamy nadzieję poszerzą wiedzę z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Chcemy popularyzować edukację biologiczną wykorzystując niestandardowe, kreatywne metody.

Cele:

Zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zdrowia oraz poprawienie profilaktyki zdrowotnej poprzez grafiki i webinary.

Przekazanie informacji o funkcjonowaniu ludzkich narządów, takich jak płuca, wątroba czy mózg.

Profilaktyka zdrowotna polegająca na zaznajomieniu młodzieży z właściwą dietą.

Przedstawienie działania naszego organizmu za pomocą prostych w przyswojeniu informacji za pomocą publikowanych postów.

Pokazanie sposobów samodzielnej nauki dzięki naszym mediom społecznościowym oraz motywowanie młodzieży do nauki na przykładzie prowadzonych przez nas webinarów i tworzonych materiałów dydaktycznych.

Przekazanie podstawowej wiedzy medycznej młodym ludziom, takiej jak: rozpoznawanie objawów niektórych chorób, tłumaczenie podstawowych funkcji narządów i układów oraz innych informacji zawartych w webinarach.

Wspieranie krakowskich szkół w edukowaniu młodzieży poprzez zapewnienie im materiałów edukacyjnych w przystępnej dla młodzieży formie.

Co to jest za projekt! Piękne, autorskie grafiki, które w prosty sposób uczą nas o tym jak działa nasz organizm, skupiając się na każdym z jego układów po kolei. Zawiera wiele interesujących ciekawostek, które są istotne dla wszystkich, którzy chcą o swoje zdrowie zadbać. Nasze motto to uczyć przez zabawę, dlatego materiały edukacyjne dla szkół będą w formie gry karcianej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj