inCognito

0
909

Jesteśmy grupą krakowskich uczennic, które tak jak Ty zmagają się z niewyspaniem, apatią i stresem. Stwierdziłyśmy, że zaoszczędzimy ci wielu godzin spędzonych w nieprzebytym gąszczu stron internetowych, podczas szukania tak prostej informacji, jak: “co zrobić by przestać się stresować przed sprawdzianem”, “jak w końcu się wyspać”.

Opis i cele: Jest to projekt społeczny, w formie kampanii internetowej, dążący do popularyzacji wiedzy związanej z zachowaniem dobrego samopoczucia i zdrowia psychicznego Nasze cele to:

1. Zwiększenie wiedzy na temat zdrowia psychicznego oraz jej zrozumienia.

2. Przełamanie tematu tabu jakim są choroby psychiczne.

3. Nakłonienie odbiorców do praktycznego wykorzystania wiedzy zdobytej podczas trwania projektu, w celu poprawy swojej kondycji psychicznej .

Faza I – działania wstępne (mające na celu zbieranie grupy odbiorczej, doszkalanie grupy projektowej i rozpoczęcie regularnych działań). Założenie mediów społecznościowych projektu (Facebook, Instagram, YouTube). Stworzenie loga projektu oraz oprawy graficznej mediów społecznościowych. Posty wstępne przedstawiające grupę projektową, oraz nasze działania. Opublikowanie krótkiego filmu promującego na mediach społecznościowych- miał on najlepszy odbiór wśród obserwujących. Kontakt z grupą projektową “Psychomocni” w celu nawiązania współpracy. Kontakt z ewentualnymi ekspertami zajmującymi się zawodowo zdrowiem psychicznym. Założenie strony internetowej projektu:

Faza II – blok tematyczny “Dobre samopoczucie w czasie pandemii” – zrealizowałyśmy 6 tematów związanych z dobrym samopoczuciem: “Czym jest Zdrowie Psychiczne”, “Telefon Zaufania Dzieci i Młodzieży”, “Nauka Zdalna”, “Twoje zdrowie jako nr.1”; “Co robić w wolnym czasie”, “Jak zachować dobre samopoczucie”. Stworzyłyśmy grafiki promujące powyższe zagadnienia, razem z zabawnymi opisami. Nagrałyśmy filmik pt.: “Dobre Samopoczucie” jako forma urozmaicenia treści na mediach społecznościowych.

Zrealizowałyśmy wywiad z Panią Michaliną Kulczykowska – specjalistką ds. pomocy telefonicznej i online dzieciom i dorosłym oraz ds. interwencji w sprawach zagrożenia życia i zdrowia, reprezentującą Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. Jest on dostępny na naszym Facebooku, Youtube w formie video i w formie podcastu na kanale Speaker.

Faza III – blok tematyczny “Sen ” – zrealizowałyśmy 5 tematów związanych ze snem: “Funkcje Snu”, “Odpowiedni czas wypoczynku”, “Substancje wpływające na sen”, “Jak otoczenie wpływa na wypoczynek”. Stworzyłyśmy również grafiki i nagrałyśmy filmik pt.: “Jak zasnąć”. Zrealizowałyśmy wywiad z Prof. dr hab. n. med. Adamem Wichniakiem, lekarzem specjalistą w dziedzinie psychiatrii i neurofizjologii klinicznej. Wywiad jest dostępny na naszym Facebooku i YouTube w formie video.

Autorki:
Ewa Zapała
Rebecca Fava
Milena Binder
Weronika Janicka
Aleksandra Paluch

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj