Co kupić przyjaciołom na święta?

0
448

Co kupić przyjaciołom na święta? To odwieczny problem wielu ludzi. Niektórzy dopytują cały rok znajomych, przyjaciół, aby móc poukładać sobie to wszystko w głowie. Są też tacy, którzy kupują prezenty na ostatnią chwilę. W tym artykule skupimy się głównie na nich.

Pytając bliskie nam osoby co lubią, już wiemy co można by im podarować. Na przykład, jeśli lubią czytać – książkę, jeśli rysować/malować- artykuły piśmiennicze, farby, płótna. Problem pojawia się wtedy, kiedy lubią wiele rzeczy i nie mamy pomysłu, którą z nich wybrać. Oczywiście możemy połączyć je wszystkie, jednak wydamy wtedy o wiele więcej pieniędzy, niż przewidywaliśmy i zmarnujemy wiele czasu na szukaniu odpowiednich podarunków.

Dobrym sposobem jest zrobić coś samodzielnie. Tak pokażemy, że zależy nam na tej osobie i się dla niej staramy. W internecie możemy znaleźć dużo filmów instruktażowych, dzięki którym w łatwy sposób wykonamy własnoręczny prezent. Jeśli nie mamy zdolności manualnych, możemy spróbować coś ugotować lub upiec. Nikt nie powinien być zawiedzony, dostając korzenne ciasteczka, pierniczki. Możemy je również udekorować, zrobić z nich domek albo choinkę.

Jeśli nie mamy czasu na prezenty handmade, możemy zamówić spersonalizowany kubek, koszulkę, torbę, która będzie przypominać waszym przyjaciołom o was.

Jednak kiedy mamy czas, ale brak nam zdolności manualnych i kulinarnych, warto zamówić, najlepiej z miesięcznym wyprzedzeniem, pasującą biżuterię. W tych czasach jest tego masa. Kolczyki, bransoletki, naszyjniki, pierścionki. Chłopak na pewno się nie obrazi, gdy dostanie sygnet z serduszkiem, zanim go podarujemy, możemy się jeszcze upewnić, pytając go o to. Takie upominki dostaniemy nawet do 100 zł.

Koledze możemy podarować zestaw lego z jego ulubionym filmem, kreskówką. Kto nie lubi klocków? Dobrą alternatywą są też puzzle.

Dobrze wiedzieć czego naszym znajomym brakuje. Koleżance kończy się jej ulubiony róż? Kup jej róż. Zapas słodyczy? Kupcie słodycze. To takie proste, małe drobiazgi, a jak cieszą.

Małe roślinki będą pasować do większości wnętrz, a kiedy przyjaciele są ich fanatykami, to tym bardziej można im je podarować.

Gdy nasze pomysły nas nie zadowalają, w ostateczności możemy wręczyć kartę podarunkową do ulubionego sklepu naszych przyjaciół.

Według mnie, najlepszym prezentem jest jednak czas spędzony z tymi osobami. Mam nadzieję, że tym artykułem pomogłam w wybraniu idealnego prezentu.


Ewa Balon

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj