Nocnik Studencki

0
534

Chociaż brzmi to jak głupi żart, Nocnik Studencki naprawdę istnieje! Co więcej odbywa się w każdy czwartek w godzinach nocnych. O czym mowa? O Studenckim Nocnym Klubie Filmowym, który wznowił działalność od obecnego semestru, po pandemicznej przerwie.

Co tydzień w Kinie Pod Baranami w godzinach nocnych odbywają się seanse filmów obecnie znajdujących się w repertuarach wszystkich kin. Dlaczego jednak warto wybrać się na seans tak późną porą? Jest wiele czynników zachęcających do przybycia. Pierwszym zapewne może być cena biletu, który za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej, wynosi tylko 12 złotych. Interesującym aspektem jest również fakt, iż po każdym seansie odbywa się debata uczestników na temat właśnie obejrzanego filmu. Zazwyczaj wygląda to tak, że jeden z uczestników zgłasza się na ochotnika prowadzenia debaty. Reszta osób siedząc w fotelach kinowych uczestniczy w żywiołowej dyskusji. Jest to całkowicie niezapomniane i nieopisane przeżycie, w którym każdy student powinien chociaż raz uczestniczyć. Zwłaszcza jeżeli jest miłośnikiem kina, dyskusji, lub po prostu nie ma co ciekawego zrobić w czwartkową noc.

Przed debatą można skorzystać z poczęstunku – gorąca kawa, herbata, przekąski. Po skończonej debacie uczestnicy wybierają się na wspólną imprezę do BETEL KLUB, gdzie za okazaniem biletu nocnikowego można uzyskać dużą zniżkę, cytując: „bania za free”. Dotychczas transmitowanymi filmami w ramach działalności klubu były: „Wesele” W. Smarzowskiego, „Nowy porządek” M. Franco, „Diuna” D. Villeneuve, „Ostatniej Nocy w Soho” E. Wrighta, a w tym tygodniu tj. 18.11. 2021 odbędzie się seans filmu „Stillwater” T. McCarthy’ego. Został również ogłoszony film na przyszły tydzień – 25.11.2021 zostanie wyświetlony „Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun” W. Andersona. Sami organizatorzy o nocniku piszą: „Studencki Nocny Klub Filmowy w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej między innymi przez młodych krakowskich filmoznawców w studenckim gronie.”

Jeżeli chcesz wziąć udział w tym wydarzeniu musisz się jednak spieszyć, bilety na seanse rozchodzą się jak świeże bułeczki, a film transmitowany w ramach klubu ogłaszany jest na około tydzień przed seansem. Dlatego polecam śledzić na bieżąco fanpage na Facebook-u: https://www.facebook.com/StudenckiNocnyKlubFilmowy.

I może do zobaczenia na nocniku!

Natalia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj