O mediach społecznościowych – rozmowa Stowarzyszenia Grupa Mosaic

0
1223

Według raportu firmy Hootsuite ze stycznia 2021 roku, z Internetu korzysta prawie 32 milionów Polek i Polaków, a z mediów społecznościowych – 25,9 mln.  Za codzienną dawką przeglądanych i czytanych przez nas treści stoją ich twórcy. Wśród nich, spora część to artyści prezentujący swoje dzieła. Do dyskusji o wirtualnej stronie zagadnień związanych ze sztuką postanowiłam zaprosić osoby ze Stowarzyszenia Grupa Mosaic, które aktywnie i pewnie poruszają się w tym obszarze. Piotra Leżańskiego, jednego z założycieli oraz artystów – Marcina Kamińskiego i Michała Janusa. Grupa Mosaic działa już ponad 2 lata, zrzeszając na obecną chwilę około 30 młodych artystek oraz artystów sztuk wizualnych z Krakowa i okolic. Stowarzyszenie daje twórcom możliwość pokazania się, poznania nowych środowisk artystycznych, poszerzenia horyzontów, okazję do dyskusji i nauki. Rozmawiamy o YouTubowych, Facebookowych i Instagramowych pamiętnikach, portfoliach. Zmaganiach z algorytmami i  wyzwaniami związanymi z dominującymi trendami. A także zastanawiamy się, jak zachować własną twórczą tożsamość.

O czym posłuchasz w tym podcaście?

  • Z jakich platform korzystają w dzisiejszych czasach młodzi twórcy i dlaczego? [00:39]
  • Jak bardzo aktywność w mediach społecznościowych zamka artystę w określonych ramach lub pomaga wypracować własny styl? [05:00]
  • Networking i feedback a  rozwój artystyczny [10:43]
  • Sposoby docierania do odbiorców [15:29]
  • Jak uniknąć przypinania łatek i nie dać się zaszufladkować? [22:19]
  • W walce z masowością, w poszukiwaniu oryginalności na przykładzie presetów fotograficznych [26:02]
  • Skąd czerpać motywację do dalszego publikowania oraz jakie działania podjąć, kiedy liczba serduszek, lajków i komentarzy nie wzrasta? [30:50]
  • Czy można przewidzieć przyszłość mediów społecznościowych? [41:06]

O uczestnikach i prowadzącej podcast:

Piotr Leżański jeden z założycieli Stowarzyszenia Grupa Mosaic, interesuje się psychologią oraz filozofią, a także tworzy strony internetowe. Marcin Kamiński fotograf i filmowiec jest jedną z osób prowadzących stronę Mosaic na Facebooku, hobbystycznie wywołuje również zdjęcia we własnej ciemni. Michał Janus zajmuje się fotografią, głównie portretową, jednak wykonuje również zdjęcia produktowe lub reportażowe, bardzo bliski jest mu również Photoshop. Zofia Karnasiewicz mobilna fotografka z Nowej Huty oraz członkini twórczego kolektywu Fotoświaty, która przeprowadziła rozmowę w ramach stażu w Stowarzyszeniu Europe4Youth.

Zapraszamy do słuchania i oglądania!

Linki do ludzi, miejsc i rzeczy o których mówimy:

Grupa Mosaic

Zofia Karnasiewicz – jestem mobilną fotografką z Nowej Huty. Aktywnie działam na Instagramie, gdzie publikuję zdjęcia ukazujące brzydotę przestrzeni publicznej, katastrofę klimatyczną poprzez otaczające nas śmieci, miejski i wiejski street art. Fascynują mnie wszelkie kurioza oraz zanikające elementy minionej epoki, które dokumentuję podczas swoich rowerowych podróży po Polsce i Europie na Bikesphototrip.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj