Jak pandemia Coronavirusa wpływa na dzisiejszą młodzież

0
922

Z problemem pandemii Coronavirusa borykamy się nie od dziś. W końcu kwarantanna trwa już ponad dwa lata. Jednakże czy kiedykolwiek zastanowiliśmy się jaki ma ona wpływ na młodzież?

Po pierwsze, z powodu lekcji online dzieci spotykają się ze sobą rzadziej niż wcześniej. Co prawda zawsze można porozmawiać przez telefon, jednakże w czasie dojrzewania nastolatkowie od czasu do czasu potrzebują spotkać się ze sobą i pomówić w cztery oczy, gdyż rozmowa to nie tylko słowa ale także mimika ciała dzięki, której możemy poznać co czuje rozmówca. Ponadto, z powodu spędzania czasu z tymi samymi osobami dzień w dzień, stajemy się coraz bardziej zamknięci w sobie, przez co w luźnej rozmowie nie jesteśmy w stanie znaleźć wspólnego wątku.

Po drugie, niezdolność do spotkań wpływa na nas także od strony naszego zdrowia fizycznego. Kiedy, chcemy pójść poćwiczyć zazwyczaj dzwonimy do przyjaciela aby poszedł razem z nami. Dzięki temu podczas treningu jesteśmy szczęśliwsi i nie uważamy go za przykry obowiązek, co jest wynikiem wspólnego spędzania czasu. Co więcej, gdy widzimy starania drugiego człowieka w dyscyplinie którą uprawiamy, nasze ciało podświadomie próbuje starać się bardziej. Jest to swoista wzajemna motywacja. Jeśli nie możemy się spotkać z przyjaciółmi, często rezygnujemy z treningów, przez co spada nasz poziom szczęścia, a także odporność organizmu i wytrzymałość.

Podsumowując, z powodu kwarantanny stajemy się podatni na choroby, odizolowani od świata zewnętrznego i ogarnięci przez negatywne emocje, w wyniku czego nie jesteśmy w stanie współpracować z innymi ludźmi.Kuba Urbaniec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj