YouthKrakHack. Młodzi dla klimatu!

0
1125
źródło: https://www.facebook.com/MlodyKrakow2zero/

Pod koniec maja młodzież znowu ruszyła do boju w walce o lepszą rzeczywistość! Mimo pandemicznych nastrojów, znalazło się wiele osób, które pragną tworzyć zmianę. I tak! Młodzi mają w Krakowie realny wpływ!

A wszystko to dzięki strategii miasta na realizację polityki młodzieżowej Młody Kraków 2.0, która bezpośrednio odpowiada na problemy zgłoszone przez młodych podczas konsultacji społecznych i jednego z pierwszych Youth Krak Hacków.

Czym jest Hackaton młodzieżowy? Podobnie jak najpopularniejsze Hackatony IT – polega on na tworzeniu projektów rozwiązujących dany problem. Żeby bardziej przybliżyć jego istotę, posłużmy się grafikami Pracowni Młodych na Zachodniej:

Tegoroczna edycja skupiła się na jednym z najważniejszych tematów, z którymi obecnie mierzymy się nie tylko na poziomie lokalnym (chociaż Kraków góruje w rankingu polskich miast wprowadzających zmiany proklimatyczne), ale też globalnym. Był on realizowany w następujących obszarach:

źródło: https://www.facebook.com/events/1642103375980051/

Grupy młodzieży pracowały pod okiem mentorów, a efekty ich pracy, mamy nadzieję, będzie można podziwiać już niedługo!

Zwycięskimi projektami zostali:
1. „Na pole. Po warzywa!” – zespół Klimatyczni
2. „Krakowska Karta Miejska +” – zespół WISE
3. „Eco Hub” – zespół GoForITberries

źródło: https://www.facebook.com/MlodyKrakow2zero/

Śledź stronę Młodego Krakowa 2.0, żeby dołączyć do kolejnych edycji i być na bieżąco z innymi ofertami skierowanymi do młodych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj