Czy jako osoba niepełnoletnia mam obowiązek zeznawać w sądzie? Od ilu lat mogę pracować? Jakie prawa przysługują mi gdy zamawiam rzeczy przez Internet?
Jeśli nie znasz odpowiedzi na podane pytania, przychodzimy z pomocą! A wszystko po to, by wszyscy młodzi ludzie stali się wPRAWIEni! Jesteśmy ósemką licealistów, którzy dostrzegli problem braku edukacji i wiedzy prawniczej wśród młodych osób, a w końcu „Ignorantia Iuris Nocet” – nieznajomość prawa szkodzi. Prowadzimy kampanię społeczną, której zadaniem jest obalanie mitów wokół prawa. W tym największego, że prawo nas nie dotyczy. Tak naprawdę spotykamy się z nim w każdej chwili, nawet gdy kupujemy obwarzanka, zawieramy umowę.
Ostatnio wokół polskiego prawa dzieje się naprawdę dużo. Projekt rozpoczął się we wrześniu, a ruszył na dobre w październiku – równolegle gdy na ulicach wybuchnęły protesty w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przerywania ciąży. Publikowaliśmy wtedy artykuły wyjaśniając czym jest Trybunał Konstytucyjny i jak jego działalność wpływa na nas w codziennym życiu. Przedstawiliśmy również aborcję z perspektywy prawnej. Na naszym blogu znajdziesz również serię „słowniczek”, której rolą jest wyjaśnianie skomplikowanych pojęć oraz serię „prawo na co dzień” przybliżającą praktycznych aspektów prawa. Jednak naszym głównym celem jest zaoferowanie rzetelnych i przystępnych źródeł wiedzy prawnej.
Przeprowadziliśmy również wywiad z Zuzanną Rudzińską-Bluszcz, kandydatką na rzecznika praw obywatelskich oraz znakomitą prawniczką, zajmującą się prawami człowieka. Jeśli chcesz usłyszeć, co jako młodzież możemy robić, by prawa obywatelskie były lepiej przestrzegane oraz dowiedzieć się, dlaczego przyszedł nasz czas, koniecznie zajrzyjcie na naszego bloga http://www.projektwprawieni.pl/ oraz Facebooka i Instagrama!
Wprawieni