Głos Pokolenia

0
642

Powszechnie wiadomym jest, iż projekty społeczne mają na celu pomóc światu. uświadamiać, nauczać, aktywizować i pogłębiać świadomość ludzi w ważnych sprawach. To właśnie czynimy!

Kim jesteśmy? Głos Pokolenia to projekt społeczny założony przez grupę młodych i ambitnych obywateli, którzy chcą wyrazić swój głos i zmieniać świat. Wszystko zaczęło się od dwóch osób, które wpadły na pomysł takiej inicjatywy. Nie wiedziały wtedy, że ta działalność rozrośnie się do osiemnastu osób, które będą się przyczyniały do rozwoju projektu i tworzyły zespół pełen świadomych, inteligentnych ludzi.

Musimy zgodzić się z tym, że nasi rówieśnicy nie zawsze wykazują zainteresowanie sprawami politycznymi i społecznymi. Są to jednak sprawy bardzo ważne, dotykające bezpośrednio każdego z nas. Zdarza się nierzadko, że nie posiadają podstawowej wiedzy dotyczącej tych dwóch zagadnień. Dlatego pragniemy to zmienić poprzez uświadamianie naszego pokolenia oraz dzielenie się własnymi przemyśleniami, które być może rozwieją wątpliwości innych młodych ludzi. Sądzimy, że każde spojrzenie na politykę jest warte uwagi, dlatego pragniemy dać głos naszemu pokoleniu. Mamy wszyscy pełno pytań, co za tym idzie mamy również własne refleksje.

Lew Tołstoj kiedyś powiedział „Wszyscy myślą o tym, aby zmienić świat, ale nikt nie myśli o tym, aby zmienić siebie.”. My myślimy. i wiemy, że żeby zmieniać świat, trzeba zacząć od samego siebie. To też właśnie robimy. Mamy otwarte umysły, szukamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania, rozstrzygamy kwestie sporne poprzez rozmowy z wieloma ludźmi, ciągłym poznawaniem świata ze wszystkimi jego niedoskonałościami. Zadajemy sobie pytania, myślimy, pobudzając się do działania i skłaniając innych do refleksji.

Jako młodzi ludzie, szukamy również odpowiedzi u osób, posiadających większą wiedzę od nas. Przeprowadzamy wywiady z osobami zaangażowanymi w scenę polityczną, zadajemy pytania, wypowiadamy się i staramy się zmuszać do namysłu. Rozmawialiśmy np. z Adamem Szłapką:


Tak jak sugeruje nazwa naszego projektu naszym celem jest zarówno reprezentowanie młodego pokolenia, jak i również aktywizacja naszych rówieśników do aktywnego i świadomego życia w społeczeństwie lokalnym, państwowym i światowym. Pobudzanie umysłu i pogłębianie wiedzy naszego pokolenia jest dla nas priorytetem.

Zajmujemy się aktualnymi wydarzeniami w Polsce i na świecie. Przedstawiamy różne poglądy polityczne. Skupiamy się na aspektach filozoficznych, komentująć również sytuacje gospodarczą i ekonomiczną. Mówiąc ogółnie, poruszamy wszystkie kwestie istotne dla naszego pokolenia, jak i innych, opisując ważne tematy.

Opisujemy różne ważne wydarzenia z całego świata, jak np. “przejęcie władzy” w Finlandii przez 16 – latkę. Omawiamy kwestie takie jak tolerancja. Zorganizowaliśmy również konkurs wiedzy o politologii, cieszący się ogromnym zainteresowaniem. Naszym celem jest zachęcenie młodzieży w ten sposób do pogłębiania swojej wiedzy w tym właśnie zakresie. I to rzeczywiście działa!

Mamy nadzieję na dalszy rozwój naszej redakcji, na rozrastanie się naszego zespołu, na jeszcze szerszy odbiór czytelników. To dopiero początek naszej drogi!

Zapraszamy:


Głos Pokolenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj