Wielkie podsumowanie pracy Małopolskiego Portalu Młodzieżowego!

0
763

Mamy ogromny zaszczyt podziękować Ci za bycie częścią Małopolskiego Portalu Młodzieżowego! Po toczących się na przestrzeni dwóch lat działaniach chcemy również zaprosić Cię na posumowanie działania naszego portalu. Jego zwieńczeniem była konferencja, która odbyła się 27.11.2020, ale nadal jest dostępna w formie zapisu wideo. Była to okazja nie tylko do analizy pracy naszych redaktorów i ich dzieł, ale przede wszystkim pozwoliła nam poruszyć temat systemu informacji młodzieżowej w Małopolsce: 👉 czy młodzi mają do informacji – o możliwościach skierowanych do nich – dostęp?
👉 jakie treści powinna ta informacja zawierać?
👉 dlaczego jest ważna i jak można ją ulepszyć?
A wszystko to oparte na wynikach badań zarówno młodzieży jak i organizacji, które z nią pracują. Obejrzyj konferencję i poznaj niektórych twórców portalu:

Podzielcie się w komentarzach, tutaj lub pod konferencją, swoimi spostrzeżeniami! A teraz czas na kilka ciekawostek podsumowujących pracę portalu, o których warto wspomnieć:

Sprawdź, które artykuły zdobyły najwięcej wyświetleń, daj się zaskoczyć temu co kryje się pod liczbami:

Gratulujemy wszystkim twórcom artykułów, a w szczególności autorom „Przeglądu wydarzeń: 6 – 19 lipca”, „100naSTART: wydrukujmy razem książki dotykowe!” oraz „TO JUŻ NIE OBCIACH !”. Życzymy sukcesów w przyszłości!

Czas na wielkie portalowe podsumowania! Dzięki Europe4Youth i KrakYouth mogliśmy zostać radiowcami i nagrywać podcasty. Ich tematyka jest różna – od prezentacji różnych inicjatyw młodzieżowych i ich pracy – po słuchowiska o znanych osobistościach i koncert muzyczny Wesoła Fala Band. Oczywiście głównym pionem była informacja młodzieżowa o możliwościach dla młodzieży i doświadczeniach osób, które brały w nich udział. Szukajcie też artykułów z serii „Podcast na sobotę” oraz „Informacja młodzieżowa Europe4Youth”, które dostarczą wam dodatkowych informacji związanych z treścią podcastów i nierzadko pozwolą trafić na strony związane z bohaterami nagrań. Oczywiście portalu nie byłoby również, gdyby nie Fundacja Edukacyjna Nausika. Dziękujemy!

Jaki był Twój ulubiony podcast?

Dziękujemy WSZYSTKIM naszym redaktorom, za ich pracę i zaangażowanie w tworzenie portalu. Bez was jego działanie nie byłoby możliwe. Za napisane teksty, testowane aplikacje, wieczory w studiu nagraniowym, zarządzanie poszczególnymi sekcjami i prowadzenie social mediów MPM. Każde spotkanie i wspólna wymianę doświadczeń. Szczególnie chcemy wyróżnić:

👉 Kasię Imburską, dzięki której portal był bogaty w treści dotyczące Unii Europejskiej, samoorganizacji i szeroko pojętego rozwoju. I wierzcie nam, że to odpowiedni człowiek do tego zadania! Kasię możecie spotkać w filmikach kampanii informacyjnej dla młodzieży @Time to move! #EurodeskWEB, podczas wydarzenia pomagającego wybrać maturzystom dalszą drogę edukacyjną – Studia na Horyzoncie Kraków raków oraz jako Ambasadorkę w działaniach EU Careers Kraków.

👉 Łukasza Trzaskę, za wciągające, satyryczne i jakże ważne teksty dotyczące nas wszystkich. Jak ten o petycji obywatelskiej, deepfake, (r)ewolucji online, czy kontrowersyjnej rzeźbie. Łukasza możecie posłuchać też w radiu studenckim UJOT FM. Dziękujemy również Stowarzyszeniu Demokracja w Praktyce, dzięki któremu mogliśmy naszego redaktora poznać, po tym jak wziął udział w wydarzeniu stowarzyszenia – Akademii Dziennikarstwa Obywatelskiego.

👉 Piotra Opokę, który trwał przy nas na dobre i na złe, za każdym razem wychodząc poza strefę komfortu i zaskakując nas kolejnymi kreatywnymi umiejętnościami: relacjami z wydarzeń kulturalnych, tworzeniem materiałów wideo, prowadzeniem zajęć edukacyjnych i wiele innych! Czekamy na kolejne wspaniałe projekty, które już są w realizacji…

Gratulujemy i dziękujemy za inspirację do działania!

Jeśli chcesz dołączyć do ekipy portalu to skontaktuj się z nami przez social media lub napisz na: m.moskala@europe4youth.eu. Szukamy młodych twórców, którzy chcą wyrażać swoje zdanie lub prezentować umiejętności pisarskie, dziennikarskie, fotograficzne, graficzne, związane z produkcją wideo i nagrywaniem podcastów. Nie masz takich umiejętności, ale chcesz je zdobyć? Nic prostszego – daj nam znać, a zaprosimy Cię na jedne z warsztatów medialnych, które regularnie organizujemy! Tam poznasz tajniki pracy portalu od kulis i nawiążesz nowe znajomości.

Małopolski Portal Młodzieżowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj