Hiszpański online

0
873

Tegoroczny okres świąteczny to dla wielu osób czas spędzany w domu. Warto więc spędzić ten czas łącząc przyjemne z pożytecznym, na przykład ucząc się obcego języka. Internet jest pełen  materiałów, które mogą się do tego przydać. Jeżeli uczysz się hiszpańskiego, te strony są dla Ciebie!

         

Jest to zdecydowanie moja  ulubiona strona.  Od ćwiczeń gramatycznych aż po krótkie filmy, można tu  znaleźć wszystko. Dużym ułatwieniem jest podzielenie materiału na poziomy. Plusem jest też bardzo ładna grafika.

Coś dla wielbicieli muzyki! Lyricstraining pomaga poszerzać rozumienie ze słuchu.  Są dwa tryby do wyboru, karaoke oraz uzupełnianie tekstu. Baza piosenek jest bardzo duża i  cały czas powiększana.  Ponad to na tej stronie można uczyć się także mniej popularnych języków, takich jak japoński czy fiński.

  

Strona Instytutu Cervantesa to prawdziwa kopalnia  wiedzy o kulturze, ale raczej dla osób o zaawansowanym poziomie. Polecam ją zwłaszcza osobom, które interesuje literatura i sztuka.

Na tej stronie jest bardzo dużo ćwiczeń z gramatyki. Są tam również różne pomoce naukowe dla nauczycieli, ale raczej płatne. Głównym plusem tej strony jest to, że jest bardzo przejrzysta i dopracowana.

LearningApps to strona podobna do popularnego quizletu. Dzięki niej można znaleźć lub zrobić quizy i  gry typu Memory. Strona szczególnie przydatna, jeśli chcemy się nauczyć odmiany czasowników.

Strony do nauki gramatyki

Tutaj są linki do trzech stron,  które są dość podobne do siebie.  Są na nich różne ćwiczenia, ale moim zdaniem najbardziej przydają się do nauki gramatyki. Ich grafika nie zachwyca, ale są przejrzyste. Materiał jest podzielony na poziomy.

Na stronie wirtualnej biblioteki jest duży wybór książek po hiszpańsku. Znajdziemy tam głównie klasykę, ale jeżeli jest się na poziomie zaawansowanym, to warto zajrzeć.


Helena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj