Nauka języka małymi krokami

0
505

Nie wiem, czy słyszałeś o metodzie Kaizen, ale jest to japońska filozofia, która polega na rozwoju w drodze małych kroków, a nie wielkich skoków. Chociaż mogłoby się wydawać, że niemożliwe jest osiągnięcie sukcesu stosując tę metodę, to warto zauważyć, że poprzez stosowanie Kaizen możesz być pewny, że wypracujesz w swoim życiu nawyk. W przypadku nauki języków, będzie to codzienny kontakt z językiem. I nawet jeśli zmiany będą zachodzić powoli i stopniowo, to możesz być pewny, że poświęcony na naukę czas nie pójdzie na marne.

Co jest wyjątkowe w tej metodzie to to, że filozofia ta pomaga wyłączyć reakcję lękową, która jest zupełnie naturalna przy każdej zmianie. Stosując filozofię małych kroków myśli się nam bardziej racjonalnie, a nie emocjonalnie, jesteśmy bardziej kreatywni, pewni siebie i spokojniejsi.

W jaki sposób wprowadzić Kaizen do swojego życia? Przede wszystkim musisz zacząć od zadania sobie pytania co chcesz zmienić, jaką sferę swojego życia. W przypadku języków, zacznij od pytania, co mógłbyś zrobić, żeby choć trochę poprawić znajomość języka. Nasz mózg zaprogramowany jest w taki sposób, że sam wie, co jest dla niego dobre, dlatego zapewne zna odpowiedź na zadawane przez Ciebie pytania. Dlatego codziennie pracuj nad nauką języków, może to być np. czytanie kilku stron książki w języku obcym czy słuchanie podcastów, a nawet zmiana języka w telefonie.

To wszystko to drobne kroki, dzięki którym wypracujesz nawyk codziennego kontaktu z językiem, co jest najważniejsze, bo pamiętaj – liczy się przede wszystkim systematyczność.Katarzyna   Imburska   –   jestem   studentką   III   roku   stosunków międzynarodowych   na   Uniwersytecie   Jagiellońskim.   Unia   Europejska   i współpraca państw w tej organizacji są tematem moich zainteresowań. Na portalu zajmuję się publikowaniem artykułów o możliwościach jakie daje UE w szczególności młodym ludziom. Prywatnie uwielbiam czytać książki, zwłaszcza literaturę piękną, a także wybierać się na wycieczki rowerowe i podziwiać piękno polskich krajobrazów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj