Kilka porad na to jak się zorganizować

0
778

1) Po pierwsze zacznij zapisywać wszystkie ważne informacje nie w swojej głowie, a na jakiejś zewnętrznej pamięci – może to być aplikacja, komputer czy notes. Po prostu po co zaśmiecać swój mózg informacjami, które mogą być zapisane gdzie indziej.

2) Wykorzystuj doświadczenie – ucz się na błędach – błędy są naturalnym elementem każdego rozwoju, dlatego nie zniechęcaj się po popełnieniu jakiejś gafy, tylko pnij się ciągle do góry na drabinie sukcesów. Korzystaj ze swojego doświadczenia i bądź dla siebie łaskawy, jeśli chodzi o porażki. 

3) Kontroluj czas – wiąże się to także z planowaniem – bądź punktualny i nie spóźniaj się, ustal sobie za to deadline. Każde zadanie zaopatrzone powinno być dodatkowym czasem i jeśli uporasz się szybciej z zadaniem, to wtedy będziesz miał chwilę wolnego.

4) Skupiaj się na jednej rzeczy – wykonywanie wielu czynności na raz nie jest do końca dobre, bo skupiając się na wszystkim tak naprawdę nie skupiamy się na niczym. Warto także każdy projekt podzielić na etapy i zająć się konkretnymi zadaniami. 

5) Zadbaj o siebie – pamiętaj, że Twój organizm jest machiną i będzie działał, kiedy będziesz wypoczęty, najedzony i zrelaksowany. Pozbądź się także negatywnej energii – staraj się rozwiązywać na bieżąco swoje problemy i żyj chwilą. 

Pamiętaj, że nikt nigdy nie rodzi się zorganizowany, to się kształtuje przez całe życie, dlatego wystarczy trochę cierpliwości i praktyki, a będziesz mistrzem organizacji!Katarzyna   Imburska   –   jestem   studentką   III   roku   stosunków międzynarodowych na   Uniwersytecie   Jagiellońskim.   Unia   Europejska   i współpraca państw w tej organizacji są tematem moich zainteresowań. Na portalu zajmuję się publikowaniem artykułów o możliwościach jakie daje UE w szczególności młodym ludziom. Prywatnie uwielbiam czytać książki, zwłaszcza literaturę piękną, a także wybierać się na wycieczki rowerowe i podziwiać piękno polskich krajobrazów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj