Co powinien zawierać list motywacyjny?

0
783

List motywacyjny stanowi pewnego rodzaju dodatek do curriculum vitae, czyli CV. Jest to krótkie podsumowanie posiadanych umiejętności i wszystkich ważnych elementów, które mają przekonać potencjalnego pracodawcę do zatrudnienia danej osoby. Warto postarać się o to, aby list motywacyjny był właściwie napisany, gdyż od tego może zależeć przyszła praca.

W dobrym liście motywacyjnym powinna znaleźć się informacja o danych kontaktowych kandydata oraz danych firmy, do której składamy list motywacyjny i CV, a także informacja o czasie i miejscowości. Kolejnym ważnym elementem są zwroty grzecznościowe nadające listowi formalny charakter.

We wstępie należy umieścić informacje odnośnie zawodu czy stanowiska na jakie się aplikuje, a także skąd pozyskaliśmy informację odnośnie ogłoszenia. Kolejno w części głównej wymienia się swoje walory, oczywiście pod kątem tych, które przydadzą się w nowej pracy. Można także nawiązać do CV i podać jako przykład, że pewne cechy charakteru nabyliśmy dzięki pracy w danej firmie (korespondencja z doświadczeniem zawodowym). Na samym końcu należy zawrzeć podziękowanie za poświęcony czas i podpisać się własnoręcznie (w miarę możliwości). Warto także pamiętać o tym, żeby na liście motywacyjnym, w odróżnieniu od CV, nie zamieszczać klauzuli o ochronie danych osobowych.

Nada nie wiesz jak zacząć? Skorzystaj z dostępnych źródeł:Katarzyna   Imburska   –   jestem   studentką   III   roku   stosunków międzynarodowych   na   Uniwersytecie   Jagiellońskim.   Unia   Europejska   i współpraca państw w tej organizacji są tematem moich zainteresowań. Na portalu zajmuję się publikowaniem artykułów o możliwościach jakie daje UE w szczególności młodym ludziom. Prywatnie uwielbiam czytać książki, zwłaszcza literaturę piękną, a także wybierać się na wycieczki rowerowe i podziwiać piękno polskich krajobrazów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj