Dwa słowa o EPSO

0
1310

Co to jest EPSO?

EPSO, czyli Europejski Urząd Doboru Kadr jest instytucją zajmującą się procesem rekrutacji personelu zatrudnianego w Unii Europejskiej. Nabór różni się od tego tradycyjnie pojmowanego, ponieważ prowadzony jest według specjalnej procedury, tzw. konkursów.

Co należy do zadań EPSO?

EPSO odpowiada za selekcję kandydatów do pracy we wszystkich instytucjach i agencjach UE. EPSO jest także jednostką, która śledzi tendencje na rynku pracy, a także nieustannie doskonali swoje metody zatrudniania, tym samym UE skupia się bardziej na umiejętnościach ogólnych kandydatów i ich cechach osobowości, niż na posiadanej wiedzy. Dodatkowo, EPSO rozpatruje średnio 50 tys. zgłoszeń rocznie, a testy prowadzone są w aż 24 językach. Do zadań EPSO należy także rozpowszechnianie informacji na temat możliwości zatrudnienia w instytucjach unijnych.

Dlaczego warto rozważyć opcję pracy w UE?

Gównie dlatego, że można zajmować się ciekawymi i ambitnymi zadaniami związanymi z bieżącymi sprawami, o których czyta się w gazetach. Praca w UE to także praca w międzynarodowym środowisku, gdzie dominuje zarówno różnorodność, jak i równość. Przy zatrudnianiu liczą się tylko i wyłącznie umiejętności kandydatów i obowiązuje zakaz jakiejkolwiek dyskryminacji, czy to ze względu na płeć, rasę, pochodzenie etniczne, niepełnosprawność, czy religię. Jednym słowem, Unia Europejska daje każdemu równe szanse w procesie rekrutacyjnym, a praca w niej nazywana jest pracą marzeń, czy pracą w europejskim eldorado.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: https://epso.europa.eu. Jeśli interesuje Cię temat pracy czy staży w UE, to koniecznie zobacz ten podcast:Katarzyna   Imburska   –   jestem   studentką   III   roku   stosunków międzynarodowych na   Uniwersytecie   Jagiellońskim.   Unia   Europejska   i współpraca państw w tej organizacji są tematem moich zainteresowań. Na portalu zajmuję się publikowaniem artykułów o możliwościach jakie daje UE w szczególności młodym ludziom. Prywatnie uwielbiam czytać książki, zwłaszcza literaturę piękną, a także wybierać się na wycieczki rowerowe i podziwiać piękno polskich krajobrazów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj