Wikipedia jako metoda na naukę języka? Czemu nie?!

0
667

Wszyscy znamy tę słynną stronę internetową, na której zawarta jest wiedza z całego świata 😉 Tak, mowa o Wikipedii, na której znajduje się mnóstwo artykułów w najpopularniejszych językach świata.

Dlatego jeśli chcesz trochę podszkolić swoje zdolności językowe, to dobrym pomysłem byłoby czytanie, np. w języku angielskim artykułu z Twojego obszaru zainteresowania, a potem sprawdzenie, ile rozumiesz z tego tekstu. Możesz także ćwiczyć słownictwo i po przeczytaniu artykułu spróbować streścić go w oryginalnym języku, dzięki czemu poćwiczysz też mówienie. Następnie wystarczy tylko wybrać odpowiednią opcję języka, w tym przypadku polskiego, żeby przeczytać artykuł jeszcze raz i skonfrontować to co przyswoiliśmy z tym co faktycznie to znaczy.

Pamiętaj, że nie musisz tłumaczyć każdego niezrozumiałego słówka, czy całych zwrotów, bo często też nie o to chodzi. Wiele rzeczy jesteśmy w stanie domyślić się z kontekstu, dlatego nie zawracaj sobie głowy jakimiś koszmarnymi słówkami, tylko staraj się dojść do tego o co może chodzić w tym zdaniu czy fragmencie.

Nie wiem, czy wiesz, ale jest także specjalna wersja Wikipedii – Simple English, która zawiera znacznie mniej artykułów, ale za to są napisane o wiele prostszym językiem i wciąż są dość dokładne, żeby zarówno poszerzyć swoją wiedzę, jak i słownictwo. Mówiąc krótko, ta wersja Wikipedii to świetny sposób na naukę języka.



Katarzyna   Imburska   –   jestem   studentką   III   roku   stosunków międzynarodowych   na   Uniwersytecie   Jagiellońskim.   Unia   Europejska   i współpraca państw w tej organizacji są tematem moich zainteresowań. Na portalu zajmuję się publikowaniem artykułów o możliwościach jakie daje UE w szczególności młodym ludziom. Prywatnie uwielbiam czytać książki, zwłaszcza literaturę piękną, a także wybierać się na wycieczki rowerowe i podziwiać piękno polskich krajobrazów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj