Jak najlepiej nauczyć się angielskiego podczas oglądania serialu?

0
503

Pewnie nieraz już obiecywałeś sobie, że oglądając jakiś serial będziesz skupiał się i tłumaczył niezrozumiane słówka, po to, aby ćwiczyć język. Wszystko brzmiało fajnie, ale zapewne po jednym odcinku mimowolnie porzuciłeś swoje ambitne plany, gdyż nie było to ani przyjemne, ani wygodne.

Cóż… Mamy dla Ciebie świetny sposób na to, abyś połączył naukę języka z oglądaniem ulubionego serialu. Mowa o korzystaniu z materiałów zwanych serialówką. Są to po prostu gotowe zeszyty ćwiczeń, które wprowadzają Cię w dany zakres słownictwa, a także utrwalają już nauczone słówka. Możesz znaleźć tam listę słów, wyrażeń, ale także i całych zdań. Dodatkowo wytłumaczone są nieraz elementy kulturowe, dlatego jeśli pasjonujesz się np. kulturą amerykańską, to możesz liczyć na poszerzenie wiedzy także w tym aspekcie. Często także, oferuje się w tych serialówkach dostęp do zestawu na Quizlecie, czyli słówek, dzięki którym możesz cały czas ćwiczyć i powtarzać przyswojone słówka.

Jeśli chodzi o plusy takiego pomysłu, to poza przyjemnością z oglądania serialu i nauki, wymienić można obycie słuchowe, ponieważ z czasem zapewne przejdziesz do oglądania serialu tylko i wyłącznie w oryginale.

Dodatkowo, co ważne, nie ma większego znaczenia, co będziesz oglądać, bo każde dokładne obejrzenie serialu, połączone z nauką słówek, przyniesie sukcesy. Niemniej jednak, jeśli interesuje Cię medycyna, to warto wybrać serial medyczny, np. Dr House, czy Grey’s Anatomy, ponieważ będą zawarte tam słówka i zwroty medyczne z życia wzięte. Całe szczęście, że w obecnym czasie nie musimy narzekać na ilość dostępnych seriali, ponieważ jest ich dostępne całe mnóstwo, z różnych dziedzin i w super produkcjach.

Warto korzystać z takich wartościowych produktów, czyli w tym wypadku serialówek, ponieważ znacznie to ułatwia naukę i stanowi znaczącą oszczędność czasu. Na stronie www.sklep.preceptor.online.pl można znaleźć kilka takich płatnych produktów, w zależności od poziomu zaawansowania i preferencji. Takie karty pracy stanowią najnowszy trend, dlatego zapewne w najbliższym czasie powstanie ich znacznie więcej, dlatego monitoruj cały czas sytuację i korzystaj!Katarzyna   Imburska   –   jestem   studentką   III   roku   stosunków międzynarodowych   na   Uniwersytecie   Jagiellońskim.   Unia   Europejska   i współpraca państw w tej organizacji są tematem moich zainteresowań. Na portalu zajmuję się publikowaniem artykułów o możliwościach jakie daje UE w szczególności młodym ludziom. Prywatnie uwielbiam czytać książki, zwłaszcza literaturę piękną, a także wybierać się na wycieczki rowerowe i podziwiać piękno polskich krajobrazów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj