Relacja ze spektaklu „Trzecioligowy życia król”

1
1778

“Trzecioligowy życia król”- spektakl czy koncert rockowy? W zasadzie to oba. Zachwycające jest, gdy zwracamy uwagę na muzyków, a oni umiejętnie wczuwają się we własną piosenkę. A jeszcze bardziej zachwycają spójne z tekstem efekty, chórki i instrumenty, które służą podkreśleniu jego przekazu.

Fot. Tomasz Cichocki

W każdej minucie widać ogrom pracy wykonanej przez ludzi z wielu dziedzin. Piosenki oryginalne napisał znany estradzie teatrów muzycznych Michał Chludziński, Elżbieta Rokita stworzyła kostiumy, widać też pracę oświetleniowców i scenografa, a wszystko to zwieńczają muzycy/aktorzy: Tomasz Mars (wokal, gitara), Mirosława Żak (wokal), Remigiusz Hadka (gitara, kierownik muzyczny) Michał Sosna (saksofony), Damian Drzymała (perkusja), Marek Henryk Mars (gitara basowa).

Fot. Tomasz Cichocki

Dają nam oni możliwość posłuchania świetnych piosenek w klimacie punk, rocka i nieco lżejszych gatunków. Wszystkie razem opowiadają wspólną historię. Jednak każda piosenka mogłaby być słuchana osobno i sama stanowi kompletną całość. Każdy z utworów odnosi się do innego tematu wyśmiewając lub obnażając „prawdy” dotyczące kolejnych grup: punków, kobiet biznesu, rockmanów z podziemia.

Fot. Tomasz Cichocki

Poprzeczka została postawiona naprawdę wysoko. Ten spektakl muzyczny zaczął powstawać w czasie pandemii koronawirusa, na początku zdalnie, później na próbach z zespołem. Bez tej informacji, nie sposób się domyśleć, że przygotowywano go w takich warunkach. 

Fot. Tomasz Cichocki

Wszystkim kierował Łukasz Czuj – scenarzysta i reżyser spektaklu, pokazując, że nawet w takich czasach można tworzyć sztukę na naprawdę wysokim poziomie. Może i dobrze, że się oglądało ten spektakl na krzesłach, bo nogi, aż się same rwały do tańca i pogo. Krakowski teatr “Łaźnia Nowa” ma ogromny potencjał, by przyciągać młode osoby do teatru, niech tylko częściej robi takie wydarzenia.

Jeśli chcielibyście posmakować teatru w tak odmiennym wydaniu, warto śledzić projekty Łukasza Czuja.



Piotr Opoka

1 KOMENTARZ

  1. […] Teraz to, na co wszyscy czekali. Otóż wiele (nie wszystkie) wydarzeń, zarówno w Scenie Supernova, w Dworku Białoprądnickim i innych mniejszych klubach kultury, teatrach czy stowarzyszeniach, jest darmowych lub w cenach 10-25 zł. Są też oczywiście droższe wydarzenia, ale na te przecież nie patrzymy ;). Jednym z takich miejsc jest również teatr Łaźnia Nowa, z którego relacje możecie zobaczyć tutaj. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj