Podcast na sobotę – Mobilna Literatura – Wywiad z Patrycją Gas

0
716

Wywiad z Patrycją Gas, autorką książki pt. ,,Dajakowie. Wolni ludzie z Borneo.”, która dzięki indonezyjskiemu stypendium, miała okazję przeprowadzić terenowe badania antropologiczne właśnie w Borneo. Będzie mowa o komunikacji w Indonezji, odkrywaniu kultury dajackiej i tego co ją kształtuje, ale też o prowadzeniu badań w ogóle.


Jeśli chcecie zobaczyć zdjęcia z tej podróży to koniecznie sprawdźcie stronę internetową Fundacji Nausika (którą Patrycja współtworzy). Poniżej znajdziecie też fragment recenzji książki…


„Przede wszystkim odsłoniła nowy kawałek świata: ważną część książki stanowi wątek zjednoczenia Indonezji, dziś republiki z tendencjami autorytarnymi, usiłującej stworzyć jeden naród z 240 milionów ludzi, zajmujących 17 tysięcy wysp. Pytanie o tożsamość – indonezyjską i dajacką, a także o tożsamość badacza – to najważniejsze z zagadnień, które podejmuje Patrycja Paula Gas.”
Co czyta Malita blog: coczytamalita.wordpress.com


Podcasty z serii „Podcast na Sobotę” realizowane są w ramach projektu „Media, Młodzież, Małopolska”. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj