Koło Życia Zwierząt

1
1040

Projekt regrantingowy jest odpowiedzią na poważny problem jakim jest brak wiedzy na temat potrzeb zwierząt żyjących w mieście, zarówno tych udomowionych (psy, koty) jak i dzikich (pszczoły, jeże, ptaki). Niewiedza ludzi jak postąpić w sytuacji, gdy zgubimy lub znajdziemy psa, czym nie należy karmić pupila, jak postąpić w przypadku znalezienia rannego ptaka, czym nie wolno dokarmiać ptaków skutkują m. in. zwiększającą się liczbą bezdomnych psów oraz rzadko podejmowanymi i często nieodpowiednimi krokami pomocy dzikim zwierzętom.

Chcemy temu przeciwdziałać, dlatego zaczynamy od podstaw – edukacji najmłodszych. Do tej pory udało nam się zrealizować:

  • przeprowadzenie warsztatów z wyplataniem mat węchowych dla psów, które zostaną przekazane wybranym schroniskom – cykl „Podaj Łapę” odbył się w SP 29 w Krakowie i w SP 7 w Krakowie
  • przeprowadzenie warsztatów z wykonaniem karmników dla ptaków – cykl „Ziarnko do ziarnka” w Domu Kultury Dwór Czeczów, w których udział wzięli uczniowie SP 124 (karmniki rozwieszone zostały na terenie Dworu i szkoły)
Warsztaty z wyplatania mat węchowych.


Co osiągnęliśmy?

  • wzrost wiedzy uczniów na temat odpowiedniego zachowania się wobec psów i
    form pomocy bezdomnym zwierzętom
  • wzrost wiedzy uczniów na temat odpowiedniego zachowania się wobec ptaków
    żyjących w mieście i pomocy dzikim zwierzętom


Pokazujemy uczniom jak ważna jest pomoc zwierzętom, a robiąc to w ciekawy i łatwy do zapamiętania sposób, sprawimy, że opowiedzą o naszych warsztatach rodzicom czy koleżankom i kolegom. W ten sposób informacja o problemie i sposobach, które pozwalają go rozwiązać dotrze do szerszego grona. Warsztaty o niecodziennej tematyce mogą też skłonić uczniów do
praktycznej pomocy zwierzętom.

Na naszym blogu znajdziecie artykuły między innymi o tym jak przemysł wykorzystuje zwierzęta, czy warto sterylizować koty, jakie rośliny są miododajne:


Na Facebooku na bieżąco dodajemy aktualizacje, zdjęcia zakupionych materiałów i te z przekazywania mat oraz szarpaków schroniskom oraz inne materiały związane z projektem:


Natomiast Instagram jest źródłem ciekawostek dla wszystkich miłośników przyrody:Kanał na Youtube podpowie wam jak skonstruować hotelik dla pszczół, domek dla jeża, karmnik dla ptaków, zabawkę dla kota czy szarpak dla psa:


Zapraszamy!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj