Co dalej z wyjazdami? Gzie szukać ofert?

0
1343

W dobie koronawirusa, część programów, a szczególnie te wyjazdowe, stanęły pod znakiem zapytania. Rekrutacja na wyjazdy wolontaryjne została przesunięta, podobnie zaplanowane wymiany międzynarodowe. Co nie znaczy, że nie możemy planować wyjazdów na przyszłość*!

*uwzględniając możliwość, że te mogą raz jeszcze zostać przesunięte w czasie

Kiedy ograniczenia pandemiczne zostaną odwołane, możecie spodziewać się wielu ciekawych ofert. Gdzie ich szukać?

Przede wszystkim polecamy zajrzeć na stronę Europejskiego Korpusu Solidarności, gdzie znajdziecie oferty wolontariatu, stażów i miejsc pracy oraz projektów solidarnościowych (lokalne projekty społeczne w Polsce). To oferty zarówno wyjazdowe, jak i dostępne w kraju. Warto założyć konto na stronie EKS jeśli planujecie wziąć udział w programie, bo jest to oficjalny kanał rekrutacyjny na projekty.


Nie odnajdujecie się na stronach www? Nie ma problemu. Część ofert programów EKS pojawia się również na Facebooku, na przykład na tej grupie:


Jeśli już działacie w organizacjach, możecie skorzystać z oferty treningowej (w zależności od tematu, skierowana jest do innej grupy osób, na przykład nauczycieli, młodych aktywistów, edukatorów, sportowców, etc.). Wyszukiwarka nie jest bardzo intuicyjna, ale w razie problemu zawsze możecie odwiedzić nasz Punkt Informacji Młodzieżowej na Urzędniczej 14 w Krakowie (wejście od podwórza) lub skontaktować się z nami w sekcji komentarzy lub przez social media podlinkowane w prawym, górnym rogu strony.


Miejscem gdzie dostępne są bardziej zróżnicowane oferty wyjazdów (również na tygodniowe wymiany międzynarodowe) jest ta 👇 grupa na Facebooku:


Jeśli chcecie dostawać oferty związane bezpośrednio z naszą organizacją (wyselekcjonowane, tworzone specjalnie dla was), skontaktujcie się z nami:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj