Gamer Associacion, czyli powrót do planszówek

0
1874

Kolejna inicjatywa regrantingoiwa: „Gamer Associacion” to projekt społeczny realizowany przez krakowskich licealistów w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Celem projektu jest pokazanie dzieciom oraz młodzieży pozytywnego wpływu gier planszowych.

Chcemy uświadomić młode pokolenie, że gry komputerowe, Internet i świat wirtualny to nie wszystko. Postanowiliśmy podzielić się z nimi jedną z naszych wielu pasji, czyli planszówkami, które mają być alternatywą dla nadmiernego spędzania czasu przed komputerami czy smartphonami. Uważamy, że są one jednym z najbardziej kreatywnych i rozwijających sposobów na spędzanie wolnego czasu ze znajomymi czy rodziną.

Naszym głównym przedsięwzięciem było zorganizowanie warsztatów w krakowskich szkołach podstawowych, podczas których zagraliśmy z dziećmi w najciekawsze, naszym zdaniem, gry planszowe. Celem warsztatów było również pokazanie uczestnikom jak mogą kreatywnie wykorzystać swój wolny czas i uświadomić ich jak grać w duchu zdrowej rywalizacji. Podczas całego wydarzenia uczniowie zbierali punkty, a my następnie na ich podstawie wyłoniliśmy najlepszych graczy z każdej ze szkół. Kolejnym punktem naszego projektu miał być wielki finał gier planszowych przewidziany dla zwycięzców warsztatów, podczas którego mieli rywalizować o nagrody.

Niestety pandemia pokrzyżowała nasze plany. Uczniowie nie mogli wziąć udziału w finale, więc każdemu uczestnikowi który wygrał podczas warsztatów przesłaliśmy mniejszą nagrodę z podziękowaniem. Zamiast finału zorganizowaliśmy konkurs na najlepszą, własnoręcznie wykonaną grę planszową. 20 kwietnia na naszych mediach społecznościowych ogłosimy wyniki, a zwycięzcą również przekażemy świetne nagrody! Nie mielibyśmy możliwości zaoferowania nagród, gdyby nie pomoc Stowarzyszenia Europe4Youth oraz Fundacji Edukacyjnej Nausika, które zdecydowały się dofinansować nasz projekt. Wielkie wsparcie okazała nam również Fundacja All in, promując nasz projekt na mediach społecznościowych. 

Nasza grupa jest aktywna na social mediach:


Publikujemy tam posty o zaletach gier planszowych oraz na bieżąco relacjonujemy nasze działania. Zachęcamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych i zapoznania się bliżej z naszą działalnością! 


Weronika
Projekt jest realizowany w ramach programu Stowarzyszenia Europe4Youth „Partycypacja, Informacja, Wsparcie i Rozwój Młodzieży w Krakowie i Małopolsce” finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności ze środków programu PROO 1a.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj