Jak być bardziej produktywnym?

0
1324
  1. Ustal jakie będą trzy najważniejsze zadania dnia. Może wydawać się, że liczba 3 zadań jest niewielka, ale pomyśl o tym w inny sposób. Każdego dnia będziesz wykonywał 3 zadania, które są absolutnie niezbędne w kroku naprzód w Twoim projekcie. Dzięki takiej systematyczności szybko zobaczysz rezultaty.
  2. Nie szukaj wymówek – nie czekaj na idealny moment, bo taki nigdy nie nastanie. Gdy masz coś zrobić, to zrób to teraz, a nie zastanawiaj się nad tym, czy Ci się chce to zrobić, czy nie.
  3. Wyznacz czas na serwisy społecznościowe – nie pozwól, by to narzędzie wpłynęło negatywnie na Twoją pracę czy naukę. To Ty decydujesz, ile czasu na nich spędzasz i jak z nich korzystasz, a nie na odwrót.
  4. W życiu chodzi o balans – kalkulacja jest prosta, doba ma 24 godziny, 8 godzin na pracę, 8 godzin na sen i 8 godzin na czas wolny. Trzymaj się tego schematu i nie pozwól, by dany obszar wpłynął na drugi. Pamiętaj, że wszystko ma swój czas.
  5. Wyznacz sobie cel – mogą to być cele dzienne, tygodniowe, a także miesięczne. Cel jest to pewne odniesienie, do którego dążymy. Nie zawsze osiągamy zamierzone cele, dlatego klucz leży w analizie, żeby wyciągać wnioski i uczyć się na błędach.
  6. Zadawaj sobie pytania – poprzez zadawanie pytań możesz sobie uświadomić co jest dla Ciebie ważne i dlaczego. Taka rozmowa ze samym sobą pomaga w przełamaniu się i zaczęciu działań.


Kasia I.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj