Eastwest Model European Union

0
1048

O co chodzi?
Eastwest European Institute wraz z Associazione Diplomatici są partnerami projektu Eastwest Model European Union i poszukają studentów, bądź osób, które niedawno zdobyły dyplom, by przyczyniły się do debaty nad projektem europejskim. Chodzi o propozycję i dyskusję pomysłów i rozwiązań studentów na bieżące problemy. 

W Brukseli, każdy uczestnik będzie albo komisarzem Komisji Europejskiej albo Ministrem w Radzie Unii Europejskiej, bądź reprezentantem Parlamentu Europejskiego i będzie miał za zadanie wypracowanie propozycji legislacyjnych na istotne tematy przy współpracy z innymi studentami reprezentującymi inne instytucje unijne. 

Kiedy?
12, 13 i 14 maja odbędą się symulacje Trilogów. Trilogi to nieformalne spotkanie przedstawicieli Rady UE, Parlamentu i Komisji, podczas których osiąga się porozumienia legislacyjne.

Z kolei w tygodniach poprzedzających symulacje, delegaci będą brali udział w kursie treningowym online na platformie. W zdalnej formie odbędą się także spotkania organizowane przez ekspertów, dziennikarzy z EastWest Magazine, a także dyplomatów. 

Cały kurs ma na celu kompletne zrozumienie polityki unijnej i procesu decyzyjnego. 

Kogo szukamy?
Jeżeli jesteś osobą ambitną, zaangażowaną sprawami europejskimi i chcesz wiedzieć jak wygląda proces decyzyjne w UE – nie wahaj się tylko wypełnij formularz i jedź do Brukseli 12-14 maja na symulacje!

Link do strony z rejestracją:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj