#KULTURA: Światowy Dzień Poezji

0
643

Dla kogo?
miłośnicy literatury, wielbiciele spacerów po Krakowie

Co?
Kraków jako miasto literatury UNESCO przygotowało aż 17 tras na spacery literackie po Krakowie. Zapraszamy na spacery literackie śladami Jerzego Turowicza, Henryka Sienkiewicza, Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego), Zbigniewa Herberta czy Haliny Poświatowskiej i wielu innych.

Kiedy?
Przechadzki literackie organizowane będą od III do X w każdą ostatnią sobotę miesiąca, zaś uroczysta inauguracja odbędzie się 21 III w Światowy Dzień Poezji UNESCO, a miasto przemierzane będzie szlakiem Wisławy Szymborskiej.

Coś jeszcze?
Organizowane będą dodatkowe wydarzenia z okazji Światowego Dnia Poezji UNESCO, Nocy Poezji, festiwali Miłosza i Conrada, Festiwalu Kultury żydowskiej czy Festiwalu Literatury dla Dzieci.

Warunki?
Wstęp na wszystkie spacery jest darmowy, jednak ze względu na ogromne zainteresowanie konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Wszystkich chętnych do udziału w spacerze szlakiem Wisławy Szymborskiej 21 marca prosimy o wysyłanie zgłoszeń drogą mailową na adres: spacery@miastoliteratury.pl .

*Zgodnie z regulaminem jedna osoba może zarezerwować maksymalnie dwa miejsca, a zapisy na konkretny spacer rozpoczynają się 30 dni przed jego terminem.


Liczba uczestników jest ograniczona, więc nie zwlekajcie!
Do zobaczenia na szlaku!


Kasia I.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj