TO JUŻ NIE OBCIACH !

0
2791

Nasze życie codzienne, bez wątpienia zdominowała szeroko pojęta reklama. W dzisiejszych czasach wiele marek walczy o nasze portfele. Coraz bardziej popularne stają się sklepy z używaną odzieżą… Dlaczego, zwłaszcza młodzież częściej kupuje ubrania z drugiej ręki? Czy jest to spowodowane obecną modą, czy może kryje się za tym jakaś głębsza idea?

Jeszcze do niedawna kupowanie w takich miejscach było dla wielu osób nie do pomyślenia. Jeśli już część z nich tam zaglądała, to raczej na pewno się do tego nie przyznawała. Z całą pewnością, chciała uniknąć krzywych spojrzeń, czy wyśmiania ze strony rówieśników. Ogółem sklepy z używaną odzieżą były uznawane za miejsca dla osób, które nie mogły sobie pozwolić na zakup nowych ciuchów.

Okazuje się jednak, że coraz więcej ludzi zaczyna zmieniać zdanie na ten temat, a second-handy zyskały wielu zwolenników i stały się maksymalnie popularne. Niewątpliwie wpływ na to ma powrót mody z lat 90’ i tym samym wielki sentyment do tych czasów. Kto, nie chciałby posiadać jednej unikatowej pary spodni dzwonów albo starej klasyki w postaci płyty winylowej?

Oprócz trendów rośnie świadomość konsumentów na temat ekologii. Chociażby dla naszej planety warto wprowadzić w życie styl „zero waste”, co oznacza w praktyce niemarnowanie ubrań czy innych przedmiotów. Zamiast wyrzucić i kupić nowe, stare możesz przerobić lub oddać w dobre ręce. Nie nosisz? SPRZEDAJ, A POTEM WPADNIJ DO LUMPEKSU.

Zestawiliśmy listę naszych ulubionych second-handów w Krakowie, aby ułatwić twoje poszukiwania:

Flaming Vintage – ul. Starowiślna 16, 29, 38

Flyin’ Vintage – ul. Krakowska 10, ul. Stradomska 16

Textile house second – ul. Krowoderska 79

Biga – ul. Ułanów 1

*W dobie kryzysu wirusowego możesz w razie potrzeby skorzystać z secondhandów dostępnych online.


Wiktoria & Błażej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj