Młodzieżowa Rada Krakowa

0
1035

Młodzieżowa Rada Krakowa zrzesza przedstawicieli krakowskich szkół średnich, z której każda wystawiła swojego przedstawiciela (po jednym). Nazywam się Jakub Moraczyński, jestem wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady Krakowa i postaram się przedstawić najważniejsze fakty.

Rada powstała w 2014 roku z inicjatywy radnych Rady Miasta Krakowa. Powołana uchwałą wraz z statutem rozpoczęła misję popularyzacji idei samorządowej wśród krakowskiej młodzieży. Aktualnie trwa siódma kadencja, która już zrealizowała lub pomogła zrealizować parę projektów a także udzieliła kilka patronatów.

Jak działa Młodzieżowa Rada Krakowa?

Co najważniejsze, możemy inicjować uchwały! Tak, projekty uchwał przygotowane i przegłosowane przez nas, mogą znaleźć się w Radzie Miasta Krakowa. Poza uchwałami, wciąż jest wiele innych możliwości i gałęzi działania MRK, takich jak udzielanie patronatów, wspieranie inicjatyw i wydarzeń a także podejmowanie własnych działań charytatywnych, społecznych, informacyjnych itp.


W ostatnim czasie, mocną stroną rady jest działanie charytatywne oraz na rzecz środowiska. Mamy za sobą dwudniowy Ogólnopolski Kongres Młodzieżowych Rad o ekologii, koncert charytatywny, mecz charytatywny, a jeszcze wiele podobnych przed nami.

Wyżej wymienione informacje, to tylko namiastka tego, czym zajmują się młodzieżowi radni. Edukacja obywatelska, promowanie działań samorządowych, aktywne działanie na rzecz miasta i społeczności miejskiej (a czasami nawet o zasięgu krajowym lub europejskim!) – to wszystko „funduje” Młodzieżowa Rada Krakowa.

Masz ciekawy pomysł? Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź naszą stronę internetową, znajdź nas na Facebooku lub Instagramie, odnajdź radnego w swojej szkole lub prostu przyjdź na sesję! (info o sesjach na fb).

Serdecznie zapraszam, warto się zainteresować, warto działać.

Jakub Moraczyński
Wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Krakowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj