Dzieciaki Ratujmy Zwierzaki, projekt edukacyjny krakowskich aktywistek – oferta dla dzieci

0
858

„Edukacja ekologiczna inaczej!”- to hasło przewodnie projektu społecznego realizowanego przez siódemkę krakowskich licealistek. Ich celem jest poszerzenie świadomości dzieci na temat ekologii i zagrożonych gatunków zwierząt z całego świata. W ramach projektu przeprowadzają warsztaty dla dzieci w szkołach podstawowych, domach kultury oraz innych placówkach wychowawczych i kulturalnych.

            Projekt wystartował dopiero kilka tygodni temu, a dziewczynom już udało się dotrzeć do sporej grupy odbiorców. W programie zajęć dziewczyny zawarły wszystko to, czego im samym brakowało podczas nauki w szkole- dużo obrazowych, analogicznych przykładów, interakcji oraz okazji do samodzielnego myślenia. Na zajęciach dzieci dowiedzą się o wybranych zagrożonych gatunkach zwierząt oraz problemach, z jakimi się zmagają. Poprzez edukację przyrodniczą, chcą pokazać im inne oblicze ekologii niż to, jakie do tej pory znali i zbudować u nich świadomość roli człowieka w ekosystemie. Zamiast uczyć o kolorach pojemników na odpady, tłumaczą im, w jaki sposób nasze środowisko jest zależne od nas i czemu należy o nie dbać. Na przykładach problemów zagrożonych zwierząt dają im dokładne i praktyczne wskazówki, jak mogą samodzielnie, od najmłodszych lat, zacząć dbać o naszą planetę oraz wszystkich jej mieszkańców.

Uczestnicy zajęć wykształcą nawyki, które będą sprzyjały nie tylko ich środowisku, ale również ich zdrowiu. Na koniec zajęć odbywać się będą konkursy wiedzy, a ich zwycięzcy otrzymają nagrody ufundowane przez sponsorów i partnerów projektu. Wszystkie dzieci otrzymają książeczki z zadaniami sprawdzającymi wiedzę oraz broszurki informacyjne dla rodziców, aby wspierali swoje pociechy w nowych postanowieniach.

Na warsztaty grupę zapisać można przez kontakt na Faceeboku:

przez email: dzieciaki.ratujmy.zwierzaki@gmail.com
na Instagramie: @dzieciaki.ratujmy.zwierzaki
telefonicznie: + 48 508 681 868

Zapraszamy!

Ekipa Dzieciaki Ratujmy Zwierzaki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj