Moda dla środowiska

0
1051

Z przyjemnością informujemy, że członkinie sekcji kulturoznawstwa Krakowskiego Młodzieżowego Towarzystwa Przyjaciół Nauk i Sztuk pod patronatem UJ rozpoczęły realizację swojego autorskiego projektu pt. Moda dla środowiska.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na zagadnienie zmian klimatycznych. W ramach projektu organizowane są warsztaty, podczas których autorki pokażą, jak zamienić używane ubrania w ciekawe i oryginalne części garderoby nadając im niepowtarzalny charakter albo nową funkcjonalność. Ponadto stare podkoszulki posłużą za reklamę warsztatów – staną się materialnymi plakatami.

Dodatkowo przygotowana zostanie wystawa prezentująca dokumentację warsztatów oraz wybrane elementy odzieży, które na nich powstaną. W ten sposób autorki chcą zainspirować innych do większej troski o środowisko oraz spojrzenia na modę w sposób odpowiedzialny przez pryzmat aktualnych problemów klimatycznych.

Śledźcie na bieżąco postępy i sprawdzajcie informacje o warsztatach na naszych social mediach:A już teraz możecie obejrzeć spoty promujące projekt:


loga

Projekt realizowany w ramach programu Stowarzyszenia Europe4Youth „Partycypacja, Informacja, Wsparcie i Rozwój Młodzieży w Krakowie i Małopolsce” finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności ze środków programu PROO 1a. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj