Projekt fotograficzny – jesień w Krakowie

0
1574

Kolejnym projektem regrantingowym, jaki chcemy zaprezentować jest pomysł Dawida na pokazanie za pomocą fotografii, że późna jesień w Krakowie (która jest najbardziej nieatrakcyjnym pogodowo okresem w roku) może być ładniejsza niż się to na pierwszy rzut oka wydaje.

Inspiracją dla młodego fotografa jest chęć zwrócenia uwagi młodzieży na otaczającą ich przyrodę (nawet w środku miasta) i wyjścia na spacer wtedy kiedy najbardziej chcemy zostać w domu.

Wszystkie fotografie były publikowane na koncie instagramowym, ale poniżej dajemy dawkę tego co można tam znaleźć. Zdjęcia przedstawiają piękne miejsca w obrębie starego miasta, które warto odwiedzić.

Collegium Maius – najstarszy budynek Akademii Krakowskiej, pochodzący z XV w. i znajdujący się blisko Rynku na rogu ulicy Jagiellońskiej. Obecnie mieści się tam muzeum Uniwersytetu Jagielońskiego i jest to świetne miejsce, by poznać historię polskiej nauki, nawet gdy pogoda nie dopisuje.

Ogród profesorski – znajduje się pomiędzy budynkami Collegium Medicum i Collegium Maius, obok Plant. Jest uroczym miejscem z mnóstwem roślin które pozostają zielone nawet podczas zimy oraz kilkoma ciekawie wkomponowanymi kamiennymi rzeźbami profesorów. Całość wieńczy duża brama oraz interaktywne modele przyrządów naukowych, które umilają pobyt w parku.

Pomnik Mikołaja Kopernika – monument, zaprojektowany jako fontanna, upamiętniający 500-lecie odnowienia UJ. Przedstawia Kopernika w stroju żaka, który trzyma astrolabium (szczególnie często kradzione przez złomiarzy). Jest to bardzo ciekawy zabytek, który można podziwiać podczas spaceru po plantach.

Zaułek Estreichera – dziedziniec poświęcony Karolowi Estreicherowi, dyrektorowi Biblioteki Jagiellońskiej, nazywanego „ojcem bibliografii polskiej”. Chodź miejsce jest zamknięte dla zwiedzających, to wygląda interesująco i można je podziwiać od strony ul. Świętej Anny.

Duszpasterstwo akademickie św. Anny – mały zaułek w pobliżu zabytkowego kościoła. Mieści się tam kawiarnia i budynki mieszkalne z pięknie zdobionymi balkonami oraz figury Jezusa i Matki Bożej.

Koniecznie odwiedźcie profil projektu na Instagramie, żeby zobaczyć więcej zdjęć Dawida:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj