„Małopolski Portal Młodzieżowy” to przestrzeń dla młodych ludzi szukających informacji, możliwości rozwoju i działania. Jest tworzony przez młodych redaktorów z całej Małopolski pod opieką Stowarzyszenia Europe4Youth. Stowarzyszenie pozyskuje finansowanie na działanie Portalu oraz organizuje prace redakcji.

Portal powstał w ramach projektu “Media, Młodzież, Małopolska” współfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. Jego misja jest kontynuowana w ramach projektu „Strefa Wpływu” współfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2019-2030, który trwa od czerwca 2021 do grudnia 2022.

Treści na portalu podzielone są na strefy:

  • Wpływu - zawiera artykuły na tematy społeczno-polityczne przedstawione z punktu widzenia młodych ludzi, prezentujące ich głos i sposób myślenia,
  • Rozwoju - zawiera oferty ciekawych projektów, inicjatyw, możliwości dla młodzieży,
  • Działania - prezentuje najciekawsze inicjatywy młodzieżowe na terenie Małopolski,
  • Zdrowia - teksty, które pomogą Ci dbać o siebie,
  • Kultury - ciekawe wydarzenia kulturalne w Małopolsce i kultura z punktu widzenia młodych ludzi,
  • Inspiracji - inne historie i tematy.


Portal ma otwartą redakcję. Można do nas dołączać w charakterze wolontariusza/ki lub/i współpracownika/czki pisząc na adres info@europe4youth.eu. W ramach kolejnych projektów organizujemy spotkania szkoleniowe dla redakcji oraz umożliwiamy rozwijanie się w kierunku dziennikarstwa obywatelskiego.